Dėl COVID-19 karantino oras tapo švaresnis, sumažėjo CO, t.y. anglies monoksido, bespalvių, bekvapių dujų, išsiskiriančių deginant kurą. Didžiąją dalį šio nuodingo junginio miestuose sukuria kuru varomos transporto priemonės, o įkvėptas anglies monoksidas, išstumia ir pakeičia kraujyje deguonį, alindamas ir nuodydamas širdį, smegenis ir kitus gyvybiškai svarbius žmogaus organus. Negana to, krito ir azoto dioksido, ir smulkiųjų kietųjų dalelių koncentracija ore. Tik pokyčiai, manoma, bus laikini, kaip rodo Kinijos statistika, po karantino pabaigos oro užterštumas didėja.
Faktai apie oro taršą COVID-19 pandemijos karantino metu:
Kadangi koronaviruso pandemija daro įtaką milijonams žmonių visame pasaulyje ir stabdo ekonomiką, daug kalbama apie tai, kaip daugelyje šalių radikaliai sumažėjo iškastinio kuro deginimas. Tačiau, kad ir kaip džiugintų vis švarėjanti aplinka, tai nėra pats geriausias oro taršos ir klimato kaitos sprendimas. Nors tušti miestai, kuomet nėra kamščių ir išmetamųjų dujų, gali džiuginti mėlynu dangum ir gaiviu oru, milijonai žmonių nedirba ir svarsto, kaip jiems pasirūpinti savo šeima.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai