Kovoti su kraujospūdžio problemomis galima ne tik vaistais

Kovoti su kraujospūdžio problemomis galima ne tik vaistais

Padidėjęs arterinis kraujo spaudimas – viena opiausių šiandieninės medicininių problemų. Juk būtent jis yra pagrindinis infarktų ir insultų kurstytojas.
 
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl hipertenzijos kenčia daugiau nei milijardas pasaulio gyventojų, kasmet ji pražudo devynis milijonus žmonių.
 
Veiksnių, lemiančių hipertenzijos išsivystymą, yra daugybė, ir pirmiausia – genetinis polinkis. Taip pat nesaikingas druskos vartojimas, priklausomybė nuo alkoholio, neaktyvus gyvenimo būdas, stresas, rūkymas arba antsvoris. Gali hipertenziją sukelti ir kai kurios ligos. Pavyzdžiui, hormoniniai pakitimai arba gerybinis antinksčių navikas, be to, inkstų ligos, hiperaktyvi skydliaukė ir kita.
 
Specialistai pabrėžia: viena iš hipertenzijos problemų yra tai, kad ji gali ilgą laiką slapstytis, kol diagnozė taps akivaizdi – paprastai per atsitiktinį profilaktinį sveikatos patikrinimą.
 
Jeigu gydytojas jums jau diagnozavo hipertenziją ir skyrė atitinkamą gydymą, galite pabandyti sumažinti kraujospūdį ir natūraliais būdais.
 
Pagaliau pradėkite veikti, užuot kalbėję
 
Prisipažinkite bent patys sau, jog kartais irgi pakalbate apie tai, kaip būtų gerai pradėti bėgioti rytais arba lankytis sporto klube, bet šie planai taip ir lieka tik kalbomis. O tai labai blogai. Fiziniai krūviai yra natūralus ir veiksmingas būdas sumažinti kraujospūdį bei lengviau jį kontroliuoti ateityje. Jau daugybę kartų buvo įrodyta, kad reguliarus fizinis aktyvumas stiprina širdį, o stipri širdis reiškia normalų kraujospūdį bei mažesnius krūvius kraujagyslėms. Todėl pasistenkite kuo dažniau atlikti kardiopratimus – tik pageidautina nuosaikiu tempu. Tikrai nebūtina kiekvieną mielą dieną prakaituoti sporto salėje ant bėgimo takelio. Tiesiog lipkite laiptais, užuot važiavę liftu, eikite pėsčiomis, kai automobilis nėra labai reikalingas. Užsirašykite į šokių studiją mėgėjams.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas