Krūties vėžys – labiausiai tarp moterų paplitusi onkologinė liga. Beje, reikėtų pastebėti, kad nors skirstymas į moteriškas ir vyriškas ligas yra gana sąlyginis, moteris net ir teoriškai negali susirgti, pavyzdžiui, prostatos vėžiu. O štai krūties vėžiu vyrai gali, tik tai žinoma dar toli gražu ne visiems...
Nežinojo šio dalyko ir 41 metų amžiaus britas Markas Doelis. Iš pradžių vyras nekreipė didelio dėmesio į kraujo dėmes ant marškinėlių. Jis manė, kad taip nutiko dėl rūbų trinties į spenelius badmintono žaidimo metu.
Neteisingą diagnozę patvirtino ir Marko gydytojas, išrašęs pacientui tepalo nuo odos ligų. Išėjo taip, kad vyras keletą mėnesių nesėkmingai gydėsi, ir tai darė tol, kol spenelis pradėjo kraujuoti jau gana intensyviai. Po to vyras dar kartą nuėjo pas gydytoją, kuris nusiuntė išsitirti ultragarsu. Tačiau tyrimas neparodė jokios patologijos. Tik spenelio biopsija padėjo išsiaiškinti, kur slypi problemos esmė.
Laimei, liga buvo nustatyta dar ankstyvoje stadijoje, ir nespėjo išplisti. Kaip teigia gydytojai, tokiu atveju visiška paciento pasveikimo tikimybė yra gana didelė. Pašalinus spenelį ir dalį po juo esančio audinio, taip pat po chemoterapijos procedūrų, šiandien Markas Doelis yra visiškai sveikas.
Štai kokius simptomus galima išskirti vyrų krūties vėžio atveju:
Kaip gali vyrai sirgti krūties vėžiu, jeigu jie jos neturi?
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai