Kuo naudingas poilsis prie jūros?

Kuo naudingas poilsis prie jūros?

Nepraeinantis silpnumas, apatija, depresija... Gydytojai tik skėsteli rankomis – žmogus lyg ir sveikas, bet jam kažkas negerai. Taip atrodo lėtinio nuovargio sindromas, ir gydyti jį reikia ne vaistais, o poilsiu.

Penki poilsio prie jūros privalumai

  • Tai teigiamai paveiks jūsų odą. Ji perduoda informaciją nervų sistemai, o ši yra tiesiogiai susijusi su imunitetu, todėl maudynės jūroje stiprina organizmą.
  • Būnant prie jūros kiekviena ląstelė aprūpinama jodu. Ypač jo reikia skydliaukei. Kad nuramintumėte nervų sistemą ir sumažintumėte išmetamo adrenalino kiekius, reikia pasirūpinti šiuo organu.
  • Jūros vanduo tinka skalauti gerklę ir praplauti nosiaryklę. Geriausia pasirinkti jo anksti ryte ir toli nuo kranto. Jūros vanduo kasdien valosi pats savaime, todėl virinti jo nereikia – priešingu atveju galite sunaikinti naudinguosius mikroelementus.
  • Organizmui naudingos ne tik maudynės jūroje, bet ir pasivaikščiojimai greta jos. Tai puikiai padeda pavargusiai nervų sistemai.
  • Tikriausiai visi pastebi, kad prie jūros ir oras kitoks – malonus, gaivus, kvapnus, ypač tekant arba leidžiantis saulei. Toks laikas idealiai tinka gydytis, galima kvėpuoti pilna krūtine. Geriausia rinktis poilsiui nuošalesnes vietas.


Prie kokios jūros keliauti?

Palankiausias laikas gydytis lėtinio nuovargio sindromą – pavasaris ir ruduo. Kitaip tariant, metas, kai nėra karščių. Jeigu atostogaujate vasarą, teks vengti agresyvios saulės.

Kur geriausia keliauti – vienareikšmio atsakymo nėra. Sergantiems alergija, astma arba lėtiniu bronchitu rekomenduojama rinktis poilsį prie Juodosios jūros, nuraminti nervų sistemą padeda  Baltijos jūra. Net ir šalta Baltoji jūra turi savų privalumų – gal ji ir nėra labai populiari vieta ilsėtis, tačiau pagerinti savo sveikatą čia tikrai galima, ypač tiems, kurie nepakelia šilumos. Čia galima grūdintis, o tai naudinga sergant lėtinio nuovargio sindromu. Tiesa, grūdintis geriausia pradėti dar namie, prausiantis po kontrastiniu dušu ir apsipilant vandeniu.

2 psl. »

Komentarai (2)

jurate 2013-02-26 20:01
O siaures jura netinka?
roma 2012-07-19 08:49
jau 5 metus prie juros nebuvau :(

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas