Daugelį amžių eukaliptų aliejų žmonija naudojo kaip stiprią antiseptiniu ir valomuoju poveikiu pasižyminčią priemonę. Šiandien jie populiarūs ir vertinami visame pasaulyje.
Aliejus gaminamas iš eukalipto medžio (Eucalyptus globulus) šviežių lapų ir ūglių. Jis yra stipraus aitraus šaltoko kvapo, su kamparo prieskoniu, gerai maišosi su kitais aliejais (pavyzdžiui, pušų, kedrų, ir itin – su antiseptinėmis savybėmis pasižyminčiais citrinų bei čiobrelių aliejais).
Valomasis aliejus
Eukaliptai turi šildomųjų ir sausinamųjų savybių, todėl jie tinka kvėpavimo takų ligų gydymui. Valomasis poveikis ypač praverčia darant inhaliacijas.
Eukaliptai kovoja su infekcijomis, mažina karštį ir deginimą kvėpavimo takuose. Jie taip pat stimuliuoja nervų sistemą, mažina nuovargį ir padeda susikoncentruoti.
Veikliosios eukaliptų dalys
Priskaičiuojama daugiau kaip 500 eukaliptų rūšių, tinkamų aromatinių aliejų gamybai. Kiekviena iš jų turi savitą cheminę sudėtį. Labiausiai paplitusi eukaliptų rūšis yra Eucalyptus globulus.
Eukalipto lapuose yra iki 4,5 % eterinio aliejaus, kurio pagrindinis veiklusis komponentas yra cineolis. Juose gausu raugų, organinių rūgščių, kartumynų, fitoncidų. Eukaliptų lapai skleidžia malonų aromatą, primenantį rožių kvapą, todėl jie vartojami parfumerijoje.
Eukaliptuose yra limoneno, pasižyminčio antivirusinėmis savybėmis, ir pinino – stipraus antiseptiko. Citronelolio nedaug, tačiau jis efektyviai šildo ir dezinfekuoja, pakelia nuotaiką.
Eukaliptų aliejus dažnai naudojamas kaip sudėtinė ledinukų ir vaistų nuo kosulio dalis.
Aliejaus panaudojimo galimybės
Eukaliptų aliejus yra tinkamas naudoti pačiais įvairiausiais tikslais – pradedant nuo kvėpavimo takų valymo ir baigiant urologinių infekcijų gydymu.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai