Šimtametis Faudzha Singhas – vienas iš seniausių pasaulio maratoninikų. Paklaustas, kokia jo ilgaamžiškumo paslaptis, vyras atsako: reikia visada mąstyti pozityviai ir nesistengti pakeisti to, kas ne tavo jėgoms. Jis taip pat pataria sportuoti ir taisyklingai maitintis.
1992 metais buvęs fermeris palaidojęs Indijoje savo žmoną ir sūnų persikraustė į Londoną. Viename iš interviu jis pasakojo, kaip jį sukrėtė tai, kad bendraamžiai britai gyvena labai pasyviai, valgo daug riebaus maisto, o dėl savo blogos savijautos kaltę suverčia amžiui.
Kad palaikytų gerą formą, Faudzha Singhas pradėjo bėgioti. Jis nė neketino dalyvauti kokiose nors varžybose, kol nesutiko savo trenerio. Jo padedamas, vyras pasiruošė 2000 metų Londono maratonui. Tada Faudzhai buvo 89 metai. Per kitus dešimt metų jis pasiekė kelis pasaulio, Europos ir Britanijos rekordus.
„Jeigu man kas nors teigia, kad aš turiu liautis bėgiojęs, aš ignoruoju šį patarimą, nes patarėjęs paprastai būna daug jaunesnis už mane“, – sako jis.
Vietoje prieskonių vyras naudoja imbiero ir kario mišinį, per dieną išgeria labai daug arbatos.
Induistas spėja, kad ilgaamžiškumo paslaptis glūdi pozityviame požiūryje į gyvenimą. Jo teigimu, kad žmogus jaustųsi laimingas, jis turi daryti gerus darbus, sekti savo sveikatos būklę ir vengti stresų.
„Jeigu negalite ko nors pakeisti, kam tada dėl to jaudintis? Vertinkite tai, ką turite, ir laikykitės kuo toliau nuo blogų žmonių“, – pataria jis.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (6)