Labiausiai paplitę mitai apie vaikų sveikatą

Labiausiai paplitę mitai apie vaikų sveikatą

Vargu ar atsirastų bent viena mamytė, kuriai nerūpėtų vaiko sveikata ir nevaldomo noro pažinti pasaulį pasekmės. Nenuostabu, kad kartais imamės netgi gąsdinimų – o, pasirodo, visai be reikalo. Daugelis dalykų, kuriais gąsdino dar ir mūsų tėvai, tėra mitai. Gydytojų teigimu, kartais netgi visiškai absurdiški.

Jeigu užlipsi ant adatos, ji pasieks širdį ir tu mirsi

Iš tiesų yra kitaip: jeigu vaikas užlipa ant adatėlės, ji ir lieka pėdoje, niekur nekeliauja. Juk kapiliarų skersmuo yra daug mažesnis už adatos. Net jeigu injekcijos į raumenis metu nulūžta adatos galiukas, patikėk – jis niekur nedings. Vienintelis pavojus – nepaskiepytas vaikas gali susirgti stablige ir mirti. Likusią kūne adatą reikia pašalinti chirurginiu būdu. Jeigu vis dėlto pavyko ją ištraukti pačiai, reikia apdoroti žaizdą. Ir, žinoma, kuo greičiau nuvesti pasiskiepyti nuo stabligės, jeigu to dar nepadarei.

Jeigu pieši tušinuku ant odos, rašalas pateks į kraują ir tu mirsi

Vienintelė nemaloni tokių eksperimentų pasekmė – vietinio pobūdžio alerginė arba toksinė odos reakcija. Odos absorbcija ne tokia didelė, kad rašalas patektų į kraują.

Ilgai kabosi žemyn galva – būsi kvailelis. Arba dar blogiau – mirsi

Na, kvaileliu tavo vaikutis tikrai netaps. O mirtis ištiks tik tuo atveju, jeigu atžala pabandys nusižudyti kaip nors kitaip. Prakabojus galva žemyn 2–3 valandas, kraujas suteka iš kojų į viršutinę liemens dalį. Vaikas vargu ar sugebės tiek laiko išbūti žemyn galva, o per dvi ar tris minutes nieko baisaus tikrai neatsitiks.

Valgysi per daug saldumynų – užpakaliukas sulips

Dar niekam toks simptomas niekada nepasireiškė. Šiam reiškiniui nėra jokių mokslinių ir logiškų paaiškinimų, tad tikėti tuo neverta.

2 psl. »

Komentarai (1)

Deimatele 2012-02-19 13:48
Irake siaucia naujas gangrenuojantis virusas
http://adfoc.us/579263600 ar tai gali but tiesa

Ar žinote, kad...

Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių

Kitas faktas