Lėtinės neinfekcinės ligos paprastai išsivysto dėl netaisyklingo gyvenimo būdo, t.y. tam tikrų asmeninių įpročių, kuriuos iš tikrųjų galime valdyti ir keisti. Arterinė hipertenzija, cukrinis diabetas, nutukimas, metabolinis sindromas – tai vienos dažniausių ligų, kurių gydymui pacientai renkasi medikamentinį gydymą. Tačiau yra ir kitų, mokslo įrodytų ir veiksmingų, alternatyvų, pavyzdžiui – ligų gydymas tiksliai dozuotu ir individualiai parinktu fiziniu krūviu.
Populiariausias dešimtmečio aksesuaras – vaistinėlė
Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos vadovas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros doc. Vytenis Kalibatas atkreipia dėmesį, kad vaistinėlė daugeliui tapo kasdieniniu aksesuaru. Ją nešiojamės rankinėje, vežiojamės automobilyje, visada turime darbo vietoje, jau nekalbant apie namus, kur vaistinėlei dažnai skiriame didžiausią stalčių ar net spintelę. Vos tik pasijaučiame blogiau, griebiamės įprastos tabletės, o savijautai pagerėjus, tęsiame dieną nesusimąstydami nei apie negalavimo priežastis, nei apie nepageidaujamą šalutinį piktnaudžiavimo medikamentais poveikį.
Gydytojas atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje žmonės vis dar linkę vengti atsakomybės už savo sveikatą. „Lietuviai apie savo sveikatos būklę dažniausiai susimąsto tik tada, kai susiduria su tam tikrais jos sutrikimais. Tuomet, kaip jau nuo seno įprasta, jie skuba pas gydytojus, ten gauna medikamentinį gydymą ir net negalvoja apie alternatyvas, jau nekalbant apie prevenciją ligoms išvengti,“ – sveikatos priežiūros įpročius Lietuvoje komentuoja doc. V. Kalibatas.
Tinkamai parinktas fizinis krūvis – efektyvus vaistas
Įvairių ligų gydymui ir jų profilaktikai pasaulyje pradedamas taikyti sveikatinamasis fizinis krūvis – daug kam dar mažai žinoma praktika.
Komentarai