Vieni žmonės gimsta ir lieka sveiki, o kiti – deja ne. Atsakymų į klausimą, kodėl taip yra, ieškosime jau šį sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“. Vidaus ligų gydytojas Virginijus Šapoka teigia, kad labai didelę įtaką lėtinių ir onkologinių ligų atsiradimui turi mūsų gyvenimo būdas.
Lėtinės ligos, o ypač vėžys – ko gero daugumai yra pati baisiausia diagnozė. Tačiau vienus tokia žinia aplenkia, o kitus paliečia ir rimtai paveikia gyvenimo ritmą. Laidos pašnekovas, Santaros klinikų Vidaus ligų centro vadovas, Vidaus ligų gydytojas Virginijus Šapoka teigia, kad mes turime labai gerą natūralią apsaugą nuo visų ligų: „Mūsų imuninis atsakas puikiai geba gintis nuo įvairių mikroorganizmų, blogų ląstelių, taip mažindamas riziką susirgti lėtinėmis ar onkologinėmis ligomis“.
Vis dėlto imunitetas nepajėgia kovoti su liga, jei žmogus pats nepadeda savo organizmui: „Mūsų gyvenimo būdas užima labai svarbų vaidmenį. Pradžioje tarsi nematome rizikos veiksnių, nes esame sveiki ir mūsų apsauginiai mechanizmai ilgą laiką mus saugo. Tačiau galiausiai pasiekiama riba, kai pradedame sirgti“.
Lietuvių valgymo įpročiai – prasti. Naudojame primityvius produktus, valgome mažai daržovių. Dažniausiai vartojame bulves, morkas bei kopūstus. Žinoma, tai yra naudingi produktai, tačiau neturi visų reikalingų medžiagų organizmo aprūpinimui. Mokslininkai šiuo metu diskutuoja apie polifenolius – augalinės kilmės fitochemines medžiagas, suteikiančias daržovėms spalvą, kvapą ir skonį, o žmogaus organizmui – apsaugą nuo lėtinių ir onkologinių ligų.
Plačiau apie lėtinių ligų prevenciją ir polifenolių naudą – jau šį sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3!
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai