Lieknėjimui skirti preparatai – rizika vartotojams

Lieknėjimui skirti preparatai – rizika vartotojams

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pastaruoju metu gauna vartotojų užklausų ir prašymų dėl lieknėjimui skirtų preparatų, kurie reklamuojami interneto svetainėse ir socialiniuose tinklalapiuose. Daugiausia klausimų vartotojai pateikia dėl maisto papildų „Caralluma“, „Weight Loss“, „Raspberry ketones forte“ ir kt. Pažymėtina, kad maisto papildas „Weight Loss“ reklamuojamas ir neva medicinos naujienų internetiniame žurnale „Medical News Reporter“, taip sukuriant įspūdį, kad šis preparatas yra patikimas. Be to, tinklapiuose pateikiami tariamų vartotojų, išbandžiusių lieknėjimui skirtus preparatus, atsiliepimai apie neva „stebuklingą“ jų poveikį.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama valstybinę maisto papildų kontrolę, įvertino lieknėjimui skirtų produktų „Caralluma“ ir „Weight Loss“ reklamą internetinėje erdvėje. Šios institucijos informaciniame pranešime pažymima, kad minėtų maisto papildų etiketėse nenurodyta tiksli jų sudėtis, todėl neatmetama tikimybė, kad papilduose gali būti ir draudžiamų medžiagų.

Interneto svetainėse, siūlančiose lieknėjimui skirtus preparatus, paprastai nurodomi tik užsienyje veikiančių įmonių (JAV, Lenkija, ir kt.) kontaktiniai duomenys, ir vartotojai, norintys atsisakyti gautų preparatų, pamėginę susisiekti su įmonėmis jų nurodytais el. pašto adresais, negauna jokių atsakymų.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pataria vartotojams būti atidiems ir apdairiems, vertinant interneto erdvėje pateiktus pasiūlymus dėl maisto papildų ar kitų neaiškios kilmės preparatų, kurie nėra notifikuoti Lietuvoje (daugelio jų sudėtis bei poveikis sveikatai nėra ištirti). Ypač atsargiai reikėtų vertinti teiginius, kad tam tikri preparatai padės išgydyti daugelį ligų ar išvengti sveikatos sutrikimų, kad tai yra „išskirtinį poveikį turintys stebuklingi produktai“ bei nurodomos tariamos šiuos preparatus vartojusių asmenų išgijimo istorijos. Taip pat kritiškai reikėtų vertinti pateikiamą informaciją apie ribotą prekių kiekį bei 100 % pinigų grąžinimo garantiją tuo atveju, jei preparatas būtų neveiksmingas.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba prieš perkant maisto papildus vartotojams pataria pasidomėti juos gaminančios ar platinančios kompanijos patikimumu, išsiaiškinti, ar Lietuvoje yra konkrečios įmonės atstovas, į kurį būtų galima kreiptis iškilus klausimams dėl prekės grąžinimo.

Informacija apie Lietuvoje notifikuotus ir registruotus maisto papildus pateikiama Vilniaus visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje http://vilniausvsc.sam.lt/paslaugos/maisto-papildu-notifikavimas.
 

Komentarai (2)

Nadežda 2015-01-05 07:51
norėčiau gražinti viena buteliuka vaistų
Edita 2013-11-25 16:24
Sveiki noreciau daugiau suzinoti apie weight loos preparata kiek jis saugus ar yra Lietuvoje registruota imone ar kazkas panasaus i ka butu galima kreiptis,jei kyla neaiskumu.Prasyciau kuo daugiau info apie ji.Aciu

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas