Lietuvos gyventojų pasitikėjimo Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo sistema lygis yra aukštas – tai parodė trejus metus trukęs Lietuvos gyventojų nuomonės apie privalomojo sveikatos draudimo sistemą, ligonių kasų ir sveikatos priežiūros įstaigų veiklą tyrimas.
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užsakymu trejus metus vykdyto tyrimo tikslas buvo įvertinti gyventojų informuotumą, pasitikėjimą ir pasitenkinimą privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, ligonių kasų ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla. Atsakymai parodė, ką žmonės žino apie sveikatos apsaugos sistemą, jų nuomonę apie šią sistemą ir patirtį, susijusią su ligonių kasomis ir gydymo įstaigomis. Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektorės Olgos Riklikienės, tokios gyventojų apklausos padeda išsiaiškinti objektyvią padėtį sveikatos apsaugos sistemoje ir imtis veiklos gerinimo priemonių.
Tyrimo rezultatai rodo, kad Lietuvos gyventojai iš esmės pasitiki privalomojo sveikatos draudimo sistema, ligonių kasomis ir gydymo įstaigomis. Pasitikėjimą ir pasitenkinimą atskleidžia išvestiniai rodikliai vertinimų skalėje nuo 1 iki 10 (aukščiausias balas – 10). 2011 m. tyrimo duomenimis, pasitikėjimo PSD sistema rodiklis siekė 6,17, o pasitenkinimo – 6,31; pasitikėjimo ir pasitenkinimo ligonių kasomis ir gydymo įstaigomis – atitinkamai 6,04 ir 6,45 bei 6,43 ir 6,85. Pasak tyrėjų, aukštesni už vidurkį rodikliai rodo, kad Lietuvos sveikatos sistema iš esmės tenkina didžiosios visuomenės dalies lūkesčius ir poreikius. Lietuvos gyventojų pasitikėjimo PSD sistema indeksas per 3 metus didėjo nuo 5,90 balų (2009 m.) iki 6,17 (2011 m.). Pažymėtina, kad pasitikėjimo privalomojo sveikatos draudimo sistema indekso augimas tiesiogiai susietas su pasitikėjimo ligonių kasomis indekso augimu, kuris per trejus metus taip pat išaugo nuo 5,76 (2009 m.) iki 6,04 (2011 m.).
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai