Lūpų priežiūra šaltuoju metų laiku

Lūpų priežiūra šaltuoju metų laiku

Visų, naudojančiųjų lūpų balzamą, medikai primygtinai prašo neįsijausti ir nepiktnaudžiauti šia priemone, bet kaipgi tą padaryti, jeigu sausos suskilinėjusios lūpos daugeliui mūsų yra nekenčiamas šaltojo sezono atributas?
 
Tuo, beje, ir naudojasi gamintojai. Pasižvalgykite progai pasitaikius į visas tas margaspalves tūbeles parduotuvių lentynose, žadančias palengvinti jums žiemos kančias. Bet nors higieniniai lūpų pieštukai išties atrodo patraukliai ir kvepia labai maloniai, jų sudėtyje gali būti medžiagų, dėl kurių suskeldėjusių lūpų problema tik dar labiau komplikuosis.
 
Tinka toli gražu ne kiekvienas
 
Kaipgi nepadaryti lemtingos klaidos renkantis apsaugą delikačiausiai ir jautriausiai – lūpų odai?
 

  • Gerame lūpų balzame turi būti drėkinančių priemonių. Pačios veiksmingiausios iš jų – sviestmedžio ir nakvišų aliejai.
  • Įsitikinkite, kad balzamo sudėtyje yra medžiagų, galinčių tą drėgmę sulaikyti – tai yra padengti lūpas savotišku apsauginiu sluoksniu. Šiai grupei priklauso bičių vaškas, vazelinas, kosmetinis parafinas. Dar ir taukai, bet čia jie turbūt ne itin patrauklūs. Drėkinimas ir gebėjimas drėgmę sulaikyti – du svarbiausi kriterijai, taikomi higieniniams lūpų pieštukams. Tačiau yra ir kitų, specialistų priskiriamų prie pageidautinų kategorijos.
  • Geriau rinktis balzamą, saugantį nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių. Kaip ir ant įdegio kremo, taip ir ant lūpų pieštuko tūbelių apsaugos faktorius žymimas raidėmis SPF.
  • Patikrinkite balzamo sudėtį – ar jame nėra komponentų, galinčių sudirginti odą ir išprovokuoti alerginę reakciją. Tokių, suprantama, geriau nepirkti.

 
Ko gi konkrečiai reikėtų saugotis renkantis lūpų balzamą?

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas