Lytiškai plintančiomis ligomis galima užsikrėsti bet kokių lytinių santykių metu. Pavojingiausia yra tai, jog negalime apie užsikrėtimą sužinoti laiku, nes ligos simptomus pastebėti sunku, o kartais jų gali ir nebūti.
Užsikrėtimo rizika išauga, jei:
Simptomai, kurie gali signalizuoti, jog apsikrėtėte lytiškai plintančia infekcija:
Svarbu prisiminti, kad užsikrėtus lytiškai plintančia infekcija, simptomus pastebėsite ne iš karto. Kartais simptomai atsiranda po savaitės, mėnesio ar net pusmečio, o kartais jie tiesiog nejaučiami. Visgi, net jei nejaučiate ligos požymių, kitus užkrėsti galite.
Diagnozuoti lytiškai plintančią infekciją galima tik atlikus specialius laboratorinius tyrimus. Bene svarbiausias tyrimas – mikroskopija, kurios metu mikroskopu tiriama medžiaga, paimta iš lyties takų ar šlaplės, kitaip dar vadinamas tepinėliu. Šis tyrimas dažniausiai atliekamas norint įvertinti lyties organų mikroflorą ir nustatyti uždegiminius pokyčius.
Lytiškai plintančios ligos: chlamidinė infekcija, gonokokinė infekcija, sifilis, virusinis hepatitas B, ŽIV infekcija, lyties organų pūslelinė, Žmogaus papilomos virusinė (ŽPV) infekcija, trichomonozė.
Ką daryti, kad neužsikrėstumėte lytiškai plintančiomis ligomis:
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai