Magnetinės audros: kokią įtaką jos mums daro?

Magnetinės audros: kokią įtaką jos mums daro?

Galingas Saulės žybsnis gali sujaukti net pačių ištvermingiausių  planus – pasirodo, kad Saulės pliūpsnių sukeliamos magnetinės audros turi nemenką įtaką žmonių sveikatai bei elgesiui. 

 

Magnetinė audra – kas tai?

 

Magnetinė audra, tai astronominis reiškinys, siejamas su Saulės aktyvumu, kuris ypač ryškiai pasireiškia kas 11 metų. Magnetinė audra kyla dėl galingų Saulės atmosferoje esančios magnetinės energijos išsiveržimų. Po išsiveržimo Žemės link skrieja daug įelektrintų Saulės medžiagos dalelių. Astronomai pastebi, kad saulės keliamos audros ypač būdingos liepos ir rugpjūčio mėnesiams.

 

Kankina prasta savijauta

 

Pasak specialistų, vis kylančios magnetinės audros iš pusiausvyros išmuša ne tik radijo imtuvus, bet ir pacientų organizmus. dėl magnetinių audrų padaugėja širdies priepuolių skaičius, gali padaugėti pacientų su trinkančiu širdies ritmu – ypač su prieširdžių virpėjimais, taip pat dūstančių ir su nevaldomai aukštais kraujospūdžiais. Lėtinių ligų turintiems žmonėms jau keletą dienų prieš audrą papildomai reikia gerti kraują skystinančių vaistų, taip pat raminamųjų, nes dėl magnetinio lauko suaktyvėjimo didėja nervinė įtampa, o didėjant jai, trinka ir kraujospūdis, kurio kontrolei šiomis dienomis taip pat reikia skirti daugiau dėmesio.

 

Sveiki žmonės taip pat turėtų pristabdyti gyvenimo tempą: nesiimti didelių fizinių ir psichologinių krūvių, vengti stresinių aplinkybių, jei įmanoma, neplanuoti rimtų, įtemptų pasitarimų darbe, nepradėti naujų darbų, nesileisti į ilgas keliones, kurių metu tenka ilgai sėdėti sulenktomis kojomis, nes didėja rizika susidaryti trombui. Jei vis dėlto tenka keliauti, medikai prieš kelionę pataria išgerti kraują skystinančių vaistų.

 

Stiklinė vandens

 

Prieš magnetinę audrą ar jos metu pasijutus prastai, rekomenduojama po ranka turėti stiklinę vandens. Vanduo ne tik suskystins kraują ir apsaugos nuo trombų, bet ir padės įveikti galvos skausmą, nerimą ar panikos pojūtį.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas