Kuomet stengiamės įvertinti kito žmogaus poelgį, pasikliaujame savo sugebėjimais perprasti kito žmogaus mintis ir ketinimus. Ankstesnių tyrimų metu mokslininkai nustatė, kad tuo metu aktyviausiai veikia dešinioji smegenų zona, kuri randasi galvos smegenų žievėje, šiek tiek aukščiau ir toliau nei ausis. Masačiusetso Technologijų Universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad veikiant šią sritį magnetiniu lauku, galima pakeisti žmogaus sugebėjimą vertinti aplinkinių poelgius.
Tyrimo metu mokslininkai panaudojo transkranijinę magnetinę stimuliaciją (TMS). Šis metodas, skleisdamas trumpus magnetinius impulsus, leidžia paveikti smegenų žievę. Stimuliuojamoje smegenų dalyje prasideda laikini nervinių impulsų perdavimo sutrikimai.
Eksperimento dalyviai turėjo įvertinti skirtingas situacijas. Pavyzdžiui, ar galima leisti savo draugei eiti pavojingu tiltu, net jei ji sugebės jį įveikti? Eksperimentas parodė, kad stimuliuojant jau minėtąją dešiniają zoną, prieš užduotį arba bandymo metu pavojingas situacijas tiriamieji buvo linkę vertinti teigiamai.
Pasakodami apie savo eksperimentą mokslininkai pabrėžė, kad TMS pažeidžia žmonių gebėjimą interpretuoti kitų žmonių ketinimus. Todėl vertindami bet kokią situaciją jie labiau atsižvelgia ne į aplinkybes (galimą riziką), o į rezultatą.
Verta paminėti, kad magnetų naudojimas medicininiais ir paramedicininiais tikslais žinomas jau seniai.
Teigiamu magnetų poveikiu žmonės naudojosi dar prieš 2000 metų, senovės Indijoje, Kinijoje, Japonijoje ir t.t. Dabar magnetai naudojami beveik visame pasaulyje. Magnetai pagerina organizmo aprūpinimą krauju ir deguonimi, padidina hemoglobino kiekį, sumažino kalcio ir cholesterolio nusėdimą kraujagyslių sienelėse, valo kraują, normalizuoja spaudimą ir t.t.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai (2)