Maistas – galingas ginklas, padedantis kovoti ir su alkiu, ir su sveikatos problemomis. Tačiau tai – dar ne viskas. Kartais laiku po ranka pasipainiojęs tinkamas produktas gali lemti ir tikro karo baigtį.
Uragvajui laimėti jūrų mūšį padėjo sūris
1860-ieji, pats karo tarp Brazilijos ir Uragvajaus įkarštis. Didžioji susirėmimų dalis vyksta jūroje. Vieno tokio mūšio metu viename iš Uragvajaus laivų baigėsi patrankų sviediniai. Kapitonas liepė įgulai panaudoti sūrį (pastarojo dėl kažkokios priežasties buvo daugiau nei amunicijos). Vienas toks „užtaisas“ pataikė į priešininkų laivo stiebą, sužeidė daugybę žmonių ir prakiurdė bures. Brazilai pasitraukė.
Medus nugalėjo romėnus
Pirmame mūsų eros amžiuje šiandieninės Turkijos teritorijoje gyveno gentis, labai kentėjusi nuo romėnų antpuolių. Nors jėgų persvara visada būdavo priešininkų naudai, tačiau situaciją aukštyn kojomis apversdavo „beprotybės medus“, paliktas persekiotojų kelyje. Šis iš pažiūros labai skanus produktas pasižymėjo stipriu narkotiniu poveikiu. Kol romėnai „kaifuodavo“, genties nariai grįždavo ir juos išžudydavo.
Sprogstantys miltai
Antrojo Pasaulinio karo metu amerikiečiai ieškojo būdų efektyviai susidoroti su priešais, todėl sukūrė miltų pavidalo sprogstamąją medžiagą, kurios kodinis pavadinimas – „Tetulė Džema“.
Įdomiausia tai, kad šiuos miltus iš tiesų buvo galima naudoti kepiniams – su sąlyga, kad pavalgęs žmogus kurį laiką nerūkys.
Japonų povandeninis laivas paskendo dėl bulvių
Viskas taip pat vyko Antrojo Pasaulinio karo metais. Ramiajame vandenyne susidūrė amerikiečių karinis laivas „O’Bannon“ ir iškilęs į paviršių japonų submarinas.
„O’Bannon“ apdairiai prakiurdė povandeninį laivą taip, kad šis nepaskęstų, bet ir negalėtų pasislėpti po vandeniu. Vienu metu amerikiečiai priartėjo per daug, o povandeninis laivas paniro tiek, kad šaudyti į jį buvo beveik neįmanoma (japonai galėjo apsiginti iš automatų). Amerikiečiai nusprendė apmėtyti priešus bulvėmis. Šie supanikavo, pamanę, kad tai – granatos, ir puolė mėtyti bulves į vandenyną. Pasinaudojęs susidariusia padėtimi, „O’Bannon“ atsitraukė tiek, kad galėtų paskandinti japonų laivą.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai