Depresija apninka nepastebimai ir nudažo žmogaus pasaulį niūriais tonais. Iš pradžių atrodo, kad tiesiog pavargome, kad per naktį pailsėsime ir nuovargį kaip ranka nuims. Tačiau laikas bėga, o neviltis ir bejėgiškumo jausmas apima vis labiau. Po truputį auga apatija viskam, kas vyksta aplinkui, nebesinori nieko daryti, mąstyti ar jausti. Neretai prie viso to prisideda ir silpnumas, širdies ir kitų organų skausmai. „Melacholijos amžius“ – taip mūsų laikus vadina medikai. Ir iš tiesų – depresija tapo kone labiausiai paplitusia žmonijos liga. Priežastis – įtemptas gyvenimo ritmas, infomacijos sklaidos priemonių daromas spaudimas, asmeninės erdvės trūkumas... Ne veltui depresijos aukomis dažniausiai tampa didmiesčių gyventojai, moterys – dažniau negu vyrai, o protinį darbą dirbantys žmonės – dažniau nei tie, kurie dirba fiziškai.
Kaip kovoti su depresija?
Depresija – tai negalavimas, kurio lengviau išvengti, negu atsikratyti. Ką gi daryti? Kaip su ja kovoti, jeigu jinai jau apniko? Štai keli naudingi patarimai.
Išsimiegokite. Miegas – vienas iš geriausių gydytojų. Eidami miegoti, gerai išsivėdinkite miegamąjį ir, jeigu yra galimybė, palikite pravertą langą arba balkono duris – taip gausite daugiau gryno oro, tad galėsite miegoti ilgiau ir kokybiškiau.
Sveikame kūne – sveika siela. Sportuokite. Netgi paprasta rytinė mankštelė depresijos atveju daro stebuklus. Pasirinkite tokį pratimų kompleksą, kad padirbėtų visi kūno raumenys. Galite bėgioti bėgimo takeliu, minti dviratį ar jodinėti, arba bent jau išeiti pasivaikščioti. Jeigu jūs ir anksčiau palaikėte gerą fizinę formą, pamėginkite visiškai nusivaryti nuo kojų – tai taip pat neblogas būdas sumažinti vidinę įtampą.
Komentarai (6)