Siekiant išvengti galimų infekcijų ir komplikacijų, akušerijos ir ginekologijos specialistai ragina nėščiąsias bei karantino metu besiruošiančias gimdyti moteris atsakingai laikytis visų joms šiuo laikotarpiu teikiamų rekomendacijų. Ir prašo supratingumo dėl šiuo metu įvestų apribojimų - draudimo karantino laikotarpiu ligoninėse lankyti ligonius, o vyrams – dalyvauti gimdyme.
LSMU Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Kauno Perinatologijos centro vadovė prof. Rūta Nadišauskienė primena, kad tokių pat nuostatų ir darbo tvarkos laikosi Estijos, Latvijos bei kitų šalių didžiausių gimdymo namų gydytojai.
"Gerbiamos besilaukiančios ir besiruošiančios gimdyti moterys, šiuo griežto karantino laikotarpiu vyrams ar kitiems artimiesiems dalyvauti gimdyme draudžiame siekdami apsaugoti ir Jus, ir Jūsų artimuosius, ir medicinos personalą nuo labai lakios ir pavojingos infekcijos. Vienas svarbiausių apsaugos principų – mažinti kontaktų skaičių, saugoti galinčius reikiamą profesionalią pagalbą suteikti medikus.
Medikai šiuo metu dirba labai sudėtingomis, tiek fiziškai, tiek emociškai įtemptomis ir neįprastomis sąlygomis. Siekiame išlaikyti aukštą savo atliekamo darbo kokybę, dirbame susikaupę ir sutelkę. Kaip ir anksčiau mūsų darbo centre – Jūs, mūsų pacientės. Prašome Jūsų supratimo ir palaikymo. Kai tik sąlygos taps palankesnės, grįšime prie mums visiems įprastos tvarkos“, - sako R. Nadišauskienė.
Kitų šalių patirtis pandemijos metu rodo, kad, laikantis atitinkamų reikalavimų ir apribojimų, nėščiųjų, užsikrėtusių koronaviruso infekcija (COVID-9) buvo labai nedaug. Turimais duomenimis, virusas neaptiktas nei placentoje, nei vaisiaus vandenyse, nei motinos piene.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena nėščiosioms skirtas rekomendacijas karantino laikotarpiu: vengti socialinių kontaktų ar išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, nepriiminėti svečių namuose, stiprinti imunitetą, laikytis tinkamo dienos režimo, sveikai maitintis, laikytis rankų higienos (plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų, – naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones) ir kt.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (1)