Šių metų vasarą startavęs socialinis projektas „Mylintys gyvenimą“, skirtas sergantiesiems vėžiu, toliau aktyviai vysto savo veiklą ir šį kartą daugiau dėmesio skirs onkologine liga sergančioms moterims. Šiuo metu sudaryta speciali nemokama meno ir psichologinės terapijos pagalbos programa tokioms moterims.
„Mylintys gyvenimą“ – tai pirmoji tokio pobūdžio socialinė iniciatyva Lietuvoje, kuomet padedant onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms kuriamos meno terapijos ir psichologinės pagalbos programos. Įgyvendinant šią iniciatyvą psichologai pasitelkė dailę, muziką, fotografiją ir vaidybą ir parengė specialius 10 užsiėmimų terapijos kursus vėžiu sergantiems bei jų artimiesiems.
Vilniaus Universiteto Onkologijos instituto 2010 m. duomenimis, Lietuvoje kasdien beveik 50 žmonių išgirsta, kad susirgo vėžiu, o apie 16 tūkst. šiuo metu gyvena su šia liga. Daugelio užsienio ekspertų tyrimai rodo, kad profesionali psichologinė pagalba susidūrus su onkologine liga mažina emocinę įtampą, nerimo bei depresijos simptomus, stresą bei nuovargį, pagerina bendrą sergančiųjų gyvenimo kokybę, padeda kontroliuoti skausmą, taip pat trumpėja pacientų buvimo ligoninėje trukmė.
„Onkopsichologijos sritis – dar labai nauja Lietuvoje. Meno terapija suteikia galimybę onkologine liga sergančiajam įvardinti bei išreikšti su liga susijusius jausmus, bendrauti su panašią patirtį turinčiais žmonėmis, ieškoti stiprybės ir palaikymo šaltinių bei mokytis gyventi svarbiausiame laike – „čia ir dabar“. Pokalbis su specialistu gali išsklaidyti dažnai baime paremtas mintis, padėti prisitaikyti esamoje situacijoje bei pašalinti psichologines kliūtis, kurios trukdo keliauti sveikimo link“, – apie projekto idėją pasakoja Onkopsichologijos ir komunikacijos centro psichologė Sandra Birbilaitė.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai