Menopauzė: apie šį gyvenimo etapą moterims vis dar trūksta žinių

Menopauzė: apie šį gyvenimo etapą moterims vis dar trūksta žinių

Daugelis moterų mano, kad menopauzė prasideda sulaukus 50-ties metų, o pagrindiniai jos simptomai – tai karščio bangos ir menstruacijų ciklo dingimas. Vis dėlto, tokie įsitikinimai klaidingi, pasirodo, kad menopauzė dažniausiai pasireiškia gerokai anksčiau ir pažeria kur kas daugiau iššūkių.

 

Pirmieji simptomai

 

Medikų teigimu, dažniausiai pirmieji menopauzės simptomai moterims pasireiškia sulaukus 40 metų – kiaušialąstės vis dar gaminamos, tačiau atsiranda ciklo pakitimų, ženkliai sumažėja vaisingumas, gali kankinti dažnesni nuotaikų svyravimai, pasikeičia odos būklė – ji tampa sausesnė ir plonesnė.

 

Nors į pirminius simptomus dažniausiai numojama ranka, tačiau išties jie rodo, kad menopauzė nenumaldomai artėja. Tyrimų duomenimis, pereinamasis laikotarpis kuomet organizmas ruošiasi menopauzei gali trukti nuo 3 iki 10 metų.

 

Daugeliui trūksta žinių

 

Ankstyvoje jaunystėje menopauzė dažnai nuvertinama, manoma, kad ji nereikšminga ir dar negreitai pasireikš. Realybė kiek kitokia – metai nenumaldomai bėga, o nepasidomėjus laukiančiais pokyčiais, netikėti simptomai gali išmušti iš vėžių ir priversti nerimauti.

 

Mamos vengia, pamiršta ir nesusimąsto, kad su dukromis aptarti reikėtų ne tik menstruacijų ciklo pradžios subtilybes, bet ir pabaigą – menopauzę. To pasekoje, sulaukus 40-ties metų ir pasireiškus įvairiems menopauzės simptomams, dažna moteris išsigąsta ir nesupranta, kas dedasi su jos organizmu bei nustemba, kai gydytojai paaiškina, kad tai – menopauzės pradžia.

 

Laukia ne tik karščio bangos

 

Menopauzės simptomų apriboti vien tik karščio bangomis nederėtų. Kadangi šis hormonų pokytis vyksta ne vienerius metus, pasireiškia ne vienas ir ne du simptomai – bėgant metams jie keičia vieni kitus ir ne juokais išvargina.

 

Simptomai, kurie gali pasireikšti:

 

  • Galvos skausmas
  • Tankesnis pulsas
  • Makšties sausumas
  • Dirglumas ir nuotaikų kaita
  • Skausmingi lytiniai santykiai
  • Pakitęs arterinis kraujospūdis
  • Akių sausumas
  • Miego sutrikimai
  • Nereguliarūs kraujavimai iš gimdos
  • Prakaitavimas (ypač miego metu)
  • Karščio pylimai (bangos)
  • Dėmesio koncentracijos sutrikimai

 

Padėkite sau

 

Nors menopauzė gali ne juokais sutrikdyti kasdienį ritmą, palengvinti simptomus tikrai įmanoma. Pasak specialistų, prasidėjus menopauzei reikėtų imtis senų ir laiko patikrintų savijautos gerinimo priemonių – sporto ir subalansuotos mitybos.

 

Jei iki šiol neprižiūrėjote savo kūno, pirmieji menopauzės simptomai yra puikus įspėjimas, kad jau pats laikas sulėtinti gyvenimo tempą ir daugiau laiko skirti sau. Pasistenkite reguliariai vaikščioti, mankštintis, o mitybos racioną papildykite daržovėmis bei pilnagrūdžiais patiekalais. Patikėkite, jūsų organizmas jums padėkos – menopauzės simptomai atlėgs, ir vėl galėsite mėgautis normaliu gyvenimu.

 

Žinoma, sunkesniais atvejais be medikų pagalbos išsiversti gali ir nepavykti. Jei dažnai užklumpa silpnumo bangos, kamuoja isterijos ar verksmingumo protrūkiai, kreipkitės į šeimos gydytoją, kuris atlikęs reikalingus tyrimus paskirs tinkamiausią gydymą.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas