Neretai nutinka taip, kad įkyrus kojų, nugaros ar kaklo skausmas neduoda užmigti. Kitiems gi išsimiegoti neleidžia knarkimas – jų pačių arba partnerio. Užmigti galima greičiau, jeigu pasirenkama tinkama miego vieta ir poza.
Jei knarkiate
Paprastai knarkiama arba knarkimas sustiprėja, kai žmogus atsigula ant nugaros. Ką daryti, jei nenorite gulėti tokioje padėtyje? Viskas labai paprasta: prie drabužių, su kuriais miegate, prisiūkite kišenėlę ir įkiškite teniso kamuoliuką (kišenė turėtų būti tarp menčių). Taip miegoti ant nugaros tikrai negalėsite. Kamuoliuką gali atstoti ir antrosios pusės alkūnė – ši kliūtis taip pat privers apsiversti ant šono ir nebeknarkti. Maždaug per mėnesį ar pusantro išsiugdysite įprotį nebemiegoti ant nugaros.
Sumažinti knarkimą galima pakėlus galvūgalį – rinkitės lovą, kurios galvūgalį galima pakelti, arba pakiškite po galva keletą pagalvių (vienos neužtenka). Jei dedate pagalves, pakiškite jas taip, kad galvūgalis tolygiai kiltų nuo viršutinio krūtinės trečdalio.
Jei degina rėmuo
Šiuo atveju taip pat reikia pakelti galvūgalį – taip sumažinama tikimybė, kad miego metu skrandžio turinys pateks į stemplę. Labai svarbu prieš miegą nepersivalgyti, likus iki poilsio 3-4 valandoms atsisakyti riebaus, sunkaus maisto, vengti alkoholio (pastarasis atpalaiduoja raumenis, todėl galimi refliuksai).
Jei skauda kojas
Jei per dieną prisilakstėte taip, kad maudžia kojas, rekomenduojama prigulti, pakelti jas 60 laipsnių kampu, pagulėti taip 5 minutes, kad sumažėtų patinimas ir nutekėtų limfa. Taip pat būtų naudingas masažas – masažuoti reikėtų pradėti nuo pėdų ir po truputį kilti aukštyn (tai pagerina savijautą, užmigti tampa lengviau). Galima kojas užsikelti ant pagalvės ar ant lovos rėmo. Ilgai taip neišgulėsite – užmigę vis tiek greičiausiai apsiversite ant šono.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai