Pasąmonė, intuicija, vidinis balsas – dar ne taip seniai buvo tapatinami su mistinėmis apraiškomis. Tačiau tiesa visai kitokia. Neuromokslininkų nuolatos daromi atradimai patvirtina, jog smegenys gali užprogramuoti naujai realybei: teigiamiems įpročiams, poelgiams, naujoms patirtims ar mokslams. Tereikia apie tai mąstyti bent kelias minutes per dieną. Tuo įsitikinusi ir sertifikuota „Monroe“ instituto trenerė Pabaltijo šalyse, patyrusi meditacijų mokytoja Maya Grey bei sertifikuotas „DFB“ metodikos instruktorius Šarūnas Pečkus. Jų teigimu suvaldyti savo mintis įmanoma, o pasiekti užsibrėžtą tikslą yra paprasčiau nei manėte iki šiol.
Dažnas savęs klausia, kodėl mintys taip stipriai mus veikia, kodėl galvoje jų kartais net per daug? Pasak saviugdos mokytojų, mintis yra šviesiausia ir greičiausia mus supančios energijos forma, kurią sąlygoja dvi puses: vidinė – mūsų pasąmonė ir išorinė – mus supanti aplinka. Ir vieną, ir kitą galime keisti, tereikia suprasti koks norimas pasiekti rezultatas. „Pavienė mintis neturi daug galios, tačiau jei ją įsileisite, nuolatos „suksite“ savo galvoje, susigyvensite su ja, o galbūt atvirkščiai ją analizuosite, kursite barjerus ir stabdžius ta vienintelė mintis, iš mažo debesio, taps audra. Kuo dažniau mintis kartojama, tuo daugiau energijos ji sukuria. O neilgai trukus mintis tampa regima – kitaip tariant virsta kūnu, pokyčiu gyvenime ir tik jūs patys galite nuspręsti ar jis bus į gerą, ar ne“, - dėstė M. Grey ir Š. Pečkus.
Pasak saviugdos mokytojų, mintis išgryninti ir suvaldyti gali padėti keli būdai. Pirmiausia – reikia jas atsisijoti, susikurti ramybę ir įsiklausyti savo minčių srautą. Antra – su savo mintimis dirbti, treniruoti, kreipti tinkama linkme. Trečia – kartoti teiginius, kurie turi tapti kasdiene mantra siekiant tikslo. „Būdami budrūs, paskendę savo kasdienėje veikloje, buityje negirdime savo minčių tiek, kiek būdami ramybės būsenoje. Todėl įsiklausyti į savas mintis reikalingas poilsis, tyla ir laikas sau. Tik atsitraukę nuo šurmulio ir triukšmo galėsite blaiviai pažvelgti į save iš šono. Galėsite suprasti ir įsigilinti ko gyvenime trūksta, kas stabdo ar priešingai laiko vietoje ar net traukia žemyn. Tiesa, visas išgrynintas mintis reikia įgalinti, nukreipti: blogąsias į užmarštį, gerąsias auginti ir puoselėti. O augti reikia ir pačiam, noro neužtenka. Pasiekti savo svajonę galite tik asmeniškai tobulėdami kūniškai, dvasiškai ir protiškai. Skatinkite save meditacija, sportu, sveika gyvensena, knygomis ir praktikomis“, - vardino M. Grey ir Š. Pečkus.
Apie tobulėjimą knygų galia antrino ir „Minčių sala“ projekto, kuris verčia, leidžia ir lietuviams pristato pasaulio bestselerių autorių asmeninio tobulėjimo ir saviugdos knygas vadovė Rimutė Van Cleave. Moters teigimu, gera knyga gali užauginti ir pakeisti žmogų ir jo mintis. Viena tokių – John Kehoe knyga. „Knygoje rašoma, kad pakeisti savo gyvenimą galima, jei dvi minutes per dieną skirsime pozityviam mąstymui. Jis keičia ir sąmonę. Trūksta sveikatos? Kurkite sveikatos sąmonę. Trūksta pinigų, įvertinimo, įtakos? Kurkite klestėjimo sąmonę. Trūksta dvasingumo, protinių galių – programuokite save mokslams, naujoms idėjoms ir tą gausite. Ir visai nesvarbu kokioje padėtyje esate, tam nereikia ypatingo talento. Patikėkite savo kuriamomis teigiamomis mintimis, kartokite teiginius ir pasieksite ko norite. O apie šį įtaigos metodą kviečiu paskaityti „Minčių galios XXI amžiuje“ knygoje. Ji padės jei siekiate išgyti, tapti empatiškesniais, norite sustiprinti atmintį, norite lengviau priimti sudėtingus sprendimus, ieškote kūrybingumo, savo baimių ar fobijų priežasčių ir svarbiausia trokštate minčių skaidrumo. Tik kompleksiškai derindami naujus įpročius, veiklas pasieksite savo. O ši knyga, mano nuomone, yra vienas tų reikiamų vardiklių“, - teigė R. Van Cleave.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.
Kitas faktas
Komentarai