Be baldų namuose negyvensime, juk reikia kažkur ir atsisėsti, ir galų gale – prigulti. Tik štai ar perkant baldą susimąstome, kokią įtaką jis daro mūsų sveikatai? Šį kartą visą dėmesį skiriame minkštiems baldams: lovoms, sofoms, foteliukams...
Visi puikiai žinome, kad minkštų baldų pagrindą sudaro paralonas, aptrauktas sintetiniais ar natūraliais audiniais. Paralonas tikrai nėra kenksmingas pats savaime, tačiau gaisro atveju – tai mirtinas nuodas. Priešingai nei mano dauguma žmonių, namuose kilus gaisrui dažniausiai žmones pražudo ne ugnis, o būtent minkštuose balduose esantis paralonas, kuris degdamas pradeda skleisti nuodingas dujas. Užtenka vos kelių minučių ir organizmas neatlaiko. Be to, visos minkštos medžiagos į save traukia dulkes, o sudarius pakankamą drėgmės ir šilumos terpę, tai tampa tiesiog idealia vieta mikrobų dauginimuisi.
O kaip dėl apmušalų, su kuriais tiesiogiai kontaktuoja žmogaus oda? Sintetiniais apmušalais apvilkti minkšti baldai labai lengvai įsielektrina, o tai daro dvejopą poveikį žmogaus organizmui: įsielektrinusi medžiaga kur kas labiau traukia dulkes ir įvairius mikrobus, be to – įrodyta, kad statinė elektra tiesiogiai veikia žmogaus būseną: sukelia nerimą ir susijaudinimą.
Ar natūralus audinys gali būti išsigelbėjimas? Vargu, nes natūralumo šiuolaikinėje baldų gamybos pramonėje greičiausiai nerasite. Medvilnė, vilna, šilkas, linas... visos šios natūralios medžiagos išgaunamos chemijos pagalba. Taip greičiau ir pigiau, o visa pramonė remiasi būtent šiuo paprastu principu. Tarkim, gaminant medvilnę ji apipurškiama chemikalais, kad lapeliai nukristų patys ir nereikėtų gaišti laiko juos renkant. Netgi norint išgauti vilną naudojama chemija, kad kailis nuslinktų pats. Naudoti chemikalai niekur nedingsta: bent dalis jų pasilieka pagamintoje medžiagoje ir tiesiogiai kontaktuoja su oda.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (2)