Mitas: maža šlapimo pūslė sukelia dideles problemas
Kai kurie žmonės yra linkę manyti, kad šlapimo nelaikymo problema atsiranda dėl mažos šlapimo pūslės. Iš tiesų, sveiko žmogaus šlapimo pūslė gali išlaikyti 400-450 ml skysčio. Taigi šlapimo nelaikymas kyla ne dėl pūslės dydžio, o dėl dubens raumenų susilpnėjimo arba šalutinio infekcijų ar vaistų poveikio.
Faktas: daugiau nei du kartai – metas pas gydytoją
Vieną kartą per naktį atsikelti ir nueiti į tualetą – visiškai normalu, tačiau jei keltis tenka 2 kartus ar dažniau, tai rodo šlapimo pūslės sutrikimus, vadinamus nokturija. Reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris atliks tyrimus. Nokturijos priežastimi gali būti per didelis skysčių suvartojimas prieš miegą, padidėjusi prostata, šlapimo pūslės hiperaktyvumas ar vaistų šalutinis poveikis.
Mitas: kiekvieną dieną reikia išgerti daugiau nei 8 stiklines skysčių
Tiesą sakant, toks skysčių kiekis būtinas tikrai ne visada. Viskas priklauso nuo jūsų kūno sudėjimo ir fizinio aktyvumo: kuo stambesnis kūno sudėjimas ir kuo daugiau fizinio aktyvumo turite, tuo daugiau skysčių reikia išgerti. Geriausias patarimas sveikiems žmonėms – gerti tuomet kai norisi, kad išvengtumėte dehidratacijos. Pakankamas skysčių kiekis organizme sumažina šlapimo koncentraciją ir padeda apsisaugoti nuo inkstų akmenų susidarymo.
Faktas: problemų su šlapimo pūsle gali turėti kiekvienas
Šlapimo pūslės problemos visiškai nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo lyties. Žinoma, didesnei rizikos grupei priskiriamos gimdžiusios moterys, vyresnio amžiaus vyrai ir žmonės su stuburo traumomis. Tačiau problemų su šlapimo pūsle gali turėti ir visi kiti, nes pūslei įtakos gali turėti daugybė faktorių: gyvenimo būdas, ligos, higiena ir t.t.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai (1)