Mityba hemorojaus paūmėjimo metu

Mityba hemorojaus paūmėjimo metu

Jeigu jums dažnai paūmėja hemorojus, svarbiausia – pasirūpinti gera žarnyno veikla ir jokiu būdu neleisti, kad užkietėtų viduriai – priešingu atveju ir taip išsiplėtusios venos išbrinks dar labiau, o tuštinantis gali prasidėti kraujavimas. Kaip koreguoti savo mitybą?
 
Vartokite daugiau ląstelienos
 
Ląsteliena sugeria drėgmę, išbrinksta ir padeda suminkštinti išmatas, be to, ji naudinga ir žarnyno florai.
 
Ląstelienos galite gauti valgydami kruopas, ruginę duoną, šviežias daržoves bei vaisius. Ypač naudingi švieži abrikosai ir slyvos – šie vaisiai padeda net kai viduriai užkietėja itin stipriai (tačiau galima valgyti ir džiovintus)
 
Iš košių geriausiai tinka tamsios: avižinė, perlinė, grikių ir miežinė. Iš daržovių naudingiausi bus burokėliai, morkos, žiediniai kopūstai, brokoliai ir cukinijos.
 
Dar vienas geras ląstelienos šaltinis – sėlenos. Idealiu atveju jas reikėtų vartoti kasdien (galima maišyti į košes, sriubas, tyres, arba nuryti šaukštą užsigeriant vandeniu valgio metu).
 
Apie gėrimus
 
Kad išvengtumėte žarnyno veiklos sutrikimų, reikia vartoti daugiau skysčių. Jie reikalingi ir normaliai kraujotakai, padeda sumažinti kraujo klampumą – o tai taip pat svarbu, jeigu jus kamuoja hemorojus.
 
Kad apskaičiuotumėte minimalų per parą būtinų skysčių kiekį, padauginkite savo svorį iš 60 ml. Ypač naudinga bus išgerti stiklinę vėsaus vandens iš pat ryto, dar nevalgius – taip organizmas pasiruoš virškinimo procesams, pagerės žarnyno peristaltika, jis išsivalys greičiau. Patartina gerti negazuotą mineralinį vandenį, šviežiai spaustas vaisių ir daržovių sultis, rūgštaus pieno produktus (kefyrą, išrūgas, jogurtą – ypač jeigu šie produktai praturtinti bifido- ir laktobakterijomis).

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas