JAV mokslininkai atliko tyrimus, norėdami palyginti rūkančių ir metusių rūkyti žmonių gyvenimo kokybę. Kaip visiems puikiai žinoma, daugelis rūkančiųjų neskuba atsikratyti savo žalingo įpročio ne tiek dėl priklausomybės ar aplaidaus požiūrį į sveikatą, kiek dėl baimės, kad po to nebeliks tų kelių minučių gryno malonumo.
Tyrime dalyvavo apie 1,5 tūkst. savanorių. Jo duomenimis, niekas iš tų, kurie metė rūkyti prieš 1–3 metus, nepajuto, kad gyvenimo kokybė dėl to būtų nors kiek nukentėjusi. Mokslininkai atsižvelgė į dalyvių požiūrį į gyvenimą, darbą ir poilsį, savigarbą, santykius su giminėmis, vaikais ir draugais bei kitus faktorius.
Tyrėjai įsitikinę, kad atsisakius cigarečių, organizmas visiškai išsivalo, todėl pagerėja gyvenimo kokybė ir tai padeda kompensuoti rūkymo teikiamą malonumą. Be to, jie pažymi, kad buvę rūkaliai pradėjo pastebėti daugiau pozityvių pokyčių ir patyrė daugiau teigiamų emocijų, lyginant su tais laikais, kai jie dar rūkė. Mokslininkai mano, kad atsisakius šio žalingo įpročio, reabilituotis reikia maždaug 3 metų – po tiek laiko patiriamas stresas būna mažesnis, o savijauta ir nuotaika – daug geresnė.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius
Kitas faktas
Komentarai (1)