Netgi paprastas socialinis kontakatas su stipriosios lyties atstovu verčia moterį kaisti (tikrąja šio žodžio prasme). Ką jau bekalbėti apie taktilinius pojūčius... Naujam tyrimui mokslininkai panaudojo televizorių, siekdami įrodyti, kad kūno temperatūrą gali pakelti netgi paprastas socialinis kontaktas.
Paaiškėjo, kad moterų veido temperatūra pakildavo labiau, kai jos kontaktuodavo su vyrais, o ne su kitomis dailiosios lyties atstovėmis, be to, kaitimas buvo didesnis, kai moterys buvo liečiamos. Vidutiniškai temperatūra pakildavo maždaug 0,1 laipsnio.
Anstesniuose tyrimuose buvo pažymima, kad kūnas ir veidas kaisdavo seksualinio susijaudinimo metu. Taip pat žinoma, kad baimė ir stresas yra padidėjusios kūno temperatūros priežastis. Pavyzdžiui, sprendžiant sudėtingą užduotį, galima pastebėti, kad odos ant kaktos ir aplink akis temperatūra šokteli aukštyn.
Mokslininkai iš St. Andrew’s universiteto (Škotija) išsakė nuomonę, kad bet kokie (netgi atsitiktiniai) prisilietimai prie priešingos lyties verčia kūno temperatūrą pakilti. Jeigu vykstančius pokyčius socialinio kontakto metu galima pastebėti vizualiai, tai pasitarnauja kaip socialinis signalas. Nežymus odos paraudimas atrodo patrauklus ir padeda atkreipti į save dėmesį.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (2)