Ar tikrai kūdikio gimimas – vien didžiulė laimė, džiaugsmas ir euforija jo susilaukusiems tėvams? Ne tik ir ne visada, sako specialistai. Moterims gyvenimas, atrodo, verčiasi aukštyn kojomis dėl pasikeitusios išvaizdos, socialinės aplinkos ir santykio su partneriu. Ką jaučia vyrai, dažnai ir dar sunkiau įspėti.
„Vyrai jautriai reaguoja į moters fizinius pokyčius po gimdymo. Jie prastai jaučiasi ir dėl pasikeitusio seksualinio gyvenimo“, - teigia psichoterapeutas Andrius Kaluginas, Vilniaus psichoterapijos centro „Invito“ ekspertas.
Moterys jaučiasi nepatrauklios
Statistika negailestinga. Po gimdymo apie 80 procentų moterų mano, kad nebebus tokios seksualiai patrauklios, kokios buvo iki gimdymo.
„Gimus kūdikiui, moters gyvenime vyksta biologiniai, socialiniai ir psichologiniai pokyčiai. Keičiasi kūnas, socialinis statusas, moteris patiria psichologinį stresą. Aišku, jeigu moteris brandi, vaikas planuotas ir lauktas – dažnai viskas būna gerai, tačiau priešingu atveju gali ištikti ir depresija“, - sako A. Kaluginas.
Psichoterapeutas atkreipia dėmesį, jog bene sunkiausia moteriai susitaikyti su pasikeitusia išvaizda, kurią dažna sieja su patrauklumu, seksualumu: keičiasi krūtų, pilvo ir sėdmenų forma, o jeigu gimdymas sunkus – gali likti ir randų.
„Psichologiškai kūnas moteriai yra labai svarbus. Fiziologiniai pokyčiai po gimdymo mažina jos savivertę ir dažnai tokiais atvejais puolama fanatiškai sportuoti. Tai nėra gerai. Ir ypač iškart po gimdymo, nes tuo metu moterims dideli krūviai yra žalingi. Be to, sportas ne visada gali padėti“, - sako A. Kaluginas.
Kaip susigrąžinti moteriškumą?
Pasak specialistų, sportas ir tinkama mityba padeda, tačiau ne visais atvejais. Krūtinės formą pakoreguoti dažniausiai galima tik plastinės chirurgijos pagalba.
„Nusileidusios ir stangrumą, formą praradusios, sumažėjusios krūtys – dažna gimdžiusių moterų problema. Susigrąžinti iki nėštumo buvusį krūtų dydį ar formą, sportas, deja, nepadeda. Jeigu krūtys žymiai nukarusios, tos pačios operacijos metu galima atlikti ir krūtų padidinimo, ir krūtų pakėlimo operaciją“, - sako Martynas Norkus, Estetinės chirurgijos centro vadovas.
Gydytojo teigimu, dažniausiai po gimdymo moterys pačios ryžtasi kūno formų korekcijai, tačiau neretai stengiasi ne tik dėl savęs, bet ir dėl vyro.
„Informacijos dažniausiai ieško ir patarimo skambina moterys, tačiau konsultacijai jau ateina poros.Krūtų operacijos yra populiariausios, tačiau neretai daromos ir papildomos korekcijos. Moterims po nėštumo dažnai atsiranda pilvo raumenų išvarža ar odos perteklius, po cezario pjūvio lieka randai. Ne viena moteris kreipiasi ir dėl lytinių lūpų korekcijų “, - pasakoja M. Norkus.
Chirurgo teigimu, plastinės operacijos atliekamos tikrai ne vien dėl grožio – atkuriamas fiziologinis komfortas padeda atgauti pasitikėjimą savimi. Susigrąžinusios moteriškumą, moterys jaučiasi patrauklesnės, seksualesnės ir laimingesnės.
Vyrai myli akimis?
Gimus vaikus – keičiasi ir vyro požiūris į moterį. Idealiu atveju, jeigu vaikas planuotas ir lauktas – meilė, džiaugsmingi jausmai, sustiprėja, vyras vertina moterį tapusia jo vaiko mama. Tačiau yra ir kita pusė.
„Vyrams svarbu, ne tik kaip jaučiasi, bet ir kaip atrodo moteris. Koks yra jų seksualinis gyvenimas. Kritiniai pirmieji mėnesiai po gimdymo, kai santykiai tarp vyro ir mama tapusios moters keičiasi. Dažnas išgyvena ir pavydo jausmą dėl sumažėjusio dėmesio atsiradus kūdikiui“, - vardina A. Kaluginas.
Specialisto teigimu, neretai vyrai prašo moterų pataisyti kūno formas ir finansuoja plastines operacijas.
„Norėdamas nuraminti mylimą moterį, vyras dažnai sako, kad jam ji graži tokia, kokia yra. Tačiau
vyrui išorė labai svarbi. Ir jeigu pasikeitusi kūno struktūra nebetraukia seksualiai, viena iš išeičių – plastinė operacija“, - sako psichoterapeutas.
Psichoterapeuto teigimu, kūno korekcijos gali padėti išvengti ir depresijos, ar bent sumažinti riziką.
„Moteris depresija ištinka dėl pakitusių hormonų, kūno, socialinio statuso ar seksualinio gyvenimo pokyčių. Statistika liudija, jog iki 60proc. pagimdžiusių moterų yra linkusios į depresiją“ , - sako A. Kaluginas.
Pasak specialisto, labai svarbus yra vyro ir artimųjų psichologinis palaikymas, rūpestis, tai padeda susitaikyti su pakitusiu gyvenimu po gimdymo. Tačiau dažnai to maža. Šiandienos medicina mums leidžia ne tik džiaugtis gimusiu vaikeliu, bet ir susigrąžinti tai, ką praradome pačios.
Jeigu turite klausimų ar norite pasitarti - Estetinės chirurgijos centro gydytojas Martynas Norkus
konsultuoja Kaune. Skambinkite ir registruokitės telefonu (37) 46 00 99.
Daugiau informacijos http://www.plastinechirurgija.lt
Užsakymo nr. 3909
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai