Nagų grybelis, dar kitaip – onichomikozė, yra dažna liga, kurios metu pažeidžiama nagų plokštelė. Ją įprastai sukelia grybelio infekcijos (dermofitai, mielės ir pelėsiai), patekusios per susilpnėjusį, įtrūkusį, sužeistą nago paviršių.
Dažniausiai grybelinė infekcija pažeidžia kojų didžiuosius pirštus – nykščius. Nagai tampa neestetiškos išvaizdos: pagelsta, pasišiaušia paviršius, o galiausiai pradeda trupėti arba nukrenta.
Kaip sužinoti, ar turite nagų grybelį
Įprastai, kuomet įsiveisia nagų grybelinė infekcija, kamuoja šie simptomai:
Kas dažniausiai kenčia nuo šios infekcijos
Grybelinė nagų infekcija gali išsivystyti bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau ji labiau paplitusi tarp vyresnio amžiaus asmenų. Nagams senstant, jie gali tapti trapūs ir sausi, todėl susidaro įtrūkimai, per kuriuos lengvai gali patekti grybelinė infekcija. Taip pat kiti veiksniai, tokie kaip: sumažėjusi kraujotaka kojose ir susilpnėjusi imuninė sistema, gali turėti įtakos šios nemalonios infekcijos atsiradimui ir plitimui. Grybelis neretai plinta ir tuomet, kai žmogus gausiai prakaituoja, bet nesilaiko asmens higienos taisyklių, pavyzdžiui, kasdien nekeičia kojinių. Žmonės, kurie mėgsta vaikščioti basomis drėgnose viešose vietose, tokiose kaip: baseinas, sporto salė ir bendri dušai, taip pat gali susirgti grybeliu.
Profilaktinės priemonės, padėsiančios išvengti nagų grybelio:
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai