Štai keletas natūralių profilaktinių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos – vienas ar du kartai vargu ar bus veiksmingi.
Propolis (bičių pikis). Bitės šį savo gaminį naudoja koriams sutvirtinti ir dezinfekuoti, taip pat avilio plyšiams užpildyti, gendantiems svetimkūniams, kurių negali pašalinti iš avilio, balzamuoti. Bitės aviliuose kaupia bičių pikį, kuris padeda avilį apsaugoti nuo infekcijų, grybelių, puvimo proceso.
Erškėtuogės. Erškėčių uogos vertinamos dėl to, kad jose gausu vitaminų. Vitamino C jose net 50 kartų daugiau nei citrinoje! Jo yra net ir erškėčių lapuose. Be to, erškėčių lapai turi fitoncidų, naikinančių mikrobus. Taigi sveiką arbatą vaikams galima ruošti ir iš erškėčio vaisių, ir iš lapų. Nestipri arbatėlė tiks vaikams nuo 8-10 mėn.
Vitaminas C. Jis būtinas imuninei sistemai, taip pat nervų sistemai ir geležies pasisavinimui. Jo galime gauti iš citrinų, apelsinų, juodųjų serbentų, kivių, paprikos, brokolių. Paprastai organizmui per dieną reikia apie 60 mg vitamino C, bet, kai aplink siaučia ligos, dozę galima padindinti tris kartus. Kai vaikas serga, vitamino C taip pat tinka vartoti, kad greičiau sveiktų.
Natūrali pagalba kvėpavimo takams
Štai keletas priemonių, kurios galbūt padės, kai jaučiate, kad prie vaiko kimba liga, bet jos simptomai dar nėra rimti ir jaučiate, kad ją galima suspėti sustabdyti.
Imbieras. Jis padeda ir tuomet, kai vaikas dar neserga ir nori apsisaugoti nuo ligų, ir tuomet, kai jau pasireiškia peršalimo simptomai. Šiek tiek imbiero galima pridėti į arbatą vaikui maždaug nuo metukų amžiaus, tik gėrimas turi būti neaitrus. Dažnai, kad skonis būtų švelnesnis, o teigiamos savybės – ryškesnės, imbieras derinamas kartu su medumi ir citrina.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai