Natūrali medicina siūlo daugybę būdų, kaip sustiprinti sveikatą ir išvengti kai kurių ligų. Šį kartą kiek plačiau apie natūralias kraujagyslių valymo priemones.
Kraujagyslių valymas ir smegenų kraujotakos atstatymas – veiksmingos liaudiškos priemonės:
Būtina nepamiršti, kad kraujotaką suaktyvina ir jos atsinaujinimą skatina reguliari fizinė veikla, mankšta, tačiau nereikia persistengti, nes poveikis gali būti priešingas – savijauta dar labiau pablogės. Žmonėms, kurie kenčia nuo kraujagyslių ligų rekomenduojamas nedidelis arba vidutinis fizinis krūvis. Tai ilgi pasivaikščiojimai, bėgiojimas, įsiklausant į vidinius savo organizmo poreikius, plaukiojimas, lengva mankšta.
10 maisto produktų, kurie valo kraujagysles ir padeda sureguliuoti kraujotakos ir kraujodaros procesus: česnakai, raudonos (kuo tamsesnės, tuo geriau) vynuogės, uogos (braškės, avietės, šilauogės, gervuogės ir t. t.), obuoliai, špinatai, omega 3 riebalų rūgštimis turtingos riebios žuvys (pavyzdžiui, lašiša arba tunas), mononesočiųjų riebalų šaltinis – alyvuogių aliejus, pomidorai, žalioji arbata, granatai. Produktų, žinoma, yra kur kas daugiau. Išvardinti 10 vertingų maisto produktų – tai tik gairės, galbūt padėsiančios geriau orientuotis, renkantis tai, ką valgysite šiandien.
Įdomu, kad ajurveda – senovės Indijos mokslas apie sveikatą – sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis rekomenduoja gerti vandenį iš varinių indų. Tikriausiai daugeliui kyla klausimas: kodėl? Pasirodo, tai turi mokslinį pagrindą. Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad varis padeda reguliuoti kraujo spaudimą, širdies ritmą bei mažina „blogojo“ cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje. Taip pat jis apsaugo nuo apnašų ant kraujagyslių sienelių susidarymų ir plečia jas, todėl kraujas gali laisviau tekėti arterijomis, venomis ir kapiliarais.
Nesveikos, užsikimšusios kraujagyslės gali sukelti daugybę gyvybei pavojingų ligų, tarp kurių – venų trombozę ir širdies priepuolį. Didesnė rizika patirti širdies priepuolį yra tiems asmenims, kurie dažnai ir greitai įsikarščiuoja, pyksta, jaučia labai stiprų nerimą, būna priversti užsiimti jiems neįprasta fizine veikla, mėgaujasi pernelyg aistringu ir energingu seksu, piktnaudžiauja alkoholiu, vaistais ir kitomis svaiginančiomis medžiagomis, dažnai valgo labai riebų, kaloringą ir sunkiai virškinamą maistą.
Būkite sveiki!
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (5)