Šiemet ypač aktyvios erkės, išbuvusios budrios bemaž visą šiltą žiemą, yra išbadėjusios ir ieško miške, ir ne tik, poilsiaujančių, sportuojančių žmonių, jog galėtų pasimaitinti.
Kuo daugiau saugosimės, tuo mažesnė tikimybė, kad įsisiurbs erkė ir susirgsime Laimo liga arba erkiniu encefalitu, todėl kartais prie visų apsaugos priemonių gali būti naudingi ir taikomi natūralūs būdai, tokie kaip: įvairūs erkėms nemalonūs kvapai, šiuos parazitus valgančios kirmėlės, vištos ar reguliariai pjaunama žolė nuosavame kieme.
Taigi, susipažinkite su populiariausiais natūraliais būdais, kaip atbaidyti erkes:
1. Naudokite citrusų, levandų, pipirmėčių, rožių, kedro ir eukalipto kvapus. Daugybė kvepalų, kurie žmonėms kvepia nuostabiai, erkes labai atbaido. Įrodyta, kad levandos, pipirmėtė, citrinžolė, kedras, rožių ir citrusiniai kvapai – baido erkes. Taigi, naudokite muilus ir šampūnus, eterinius aliejus, kurie natūraliai kvepia šiais ingredientais.
Eukalipto aliejus yra žinomas kaip efektyvus erkių repelentas. Tiesiog į mažą purškimo buteliuką supilkite apie 100 ml išgryninto ar distiliuoto vandens kartu su 20 lašų eukalipto eterinio aliejaus. Prieš naudojimą, eidami į gamtą, suplakite ir purškite ant odos, rankogalių ir batų.
2. Jei turite nuosavą kiemą, auginkite vištas – jos sulesa dalį erkių. Laisvai laikomos vištos yra puikios bet kurios kenkėjų kontrolės sistemos pagalbininkės. Jos valgo muses, įvairius vabalus, taip pat ir erkes. Paleiskite jas laisvai ganytis savo kieme, ir jie eis į darbą valgydami visas jūsų kenkėjų klaidas.
3. Valgykite česnaką. Kuomet žmogus suvalgo česnaką, jis pradedamas virškinti ir oda tuo metu skleidžia kvapą, kuris daugeliui nemalonių vabzdžių, įskaitant ir erkes, labai nepatinka. Taigi, įtraukite česnaką į savo mitybos racioną, ir mėgaukitės juo kuo dažniau – užtenka ir mažais jo kiekiais pagardinti patiekalus.
4. Neapleiskite kiemo – reguliariai pjaukite žolę. Erkės traukia vietoves, kuriose yra aukšta žolė, drėgmė ir pavėsis, todėl stenkitės trumpai nupjauti žolę, nukirpti krūmus ir surinkti nukritusius lapus.
5. Auginkite daržo dirvoje nematodus – mažyčius apvalius kirminus. Nematodai yra mikroskopiniai apvalieji kirminai, kurie gyvena dirvožemyje ir naikina erkes, skruzdėles, termitus, ir kitus sodo kenkėjus. Jie nedaro jokios žalos žmonėms, naminiams gyvūnėliams, todėl yra puiki priemonė nuo nemalonių kenkėjų nuosavame kieme.
6. Naudokite diatominės žemės miltelius. Pribarstykite šių miltelių tose vietose, kuriose norėtumėte atsikratyti erkių – aplink namą, prie savo šuns būdos, prie tujų, ir panašiai. Tai – balti milteliai, pagaminti iš suakmenėjusių mažų vandens organizmų, vadinamų diatomais, liekanų. Diatominės žemės milteliai efektyviai atbaido erkes.
Natūralūs būdai apsaugoti šunį nuo erkių
Visiškai išvengti erkių, kuomet keturkojis draugas – šuo, aktyviai leidžia laiką gamtoje, veikiausiai nepavyks, bet yra keletas natūralių priemonių, kurie turėtų bent šiek tiek sumažinti erkių puolimą:
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.
Kitas faktas
Komentarai (1)