Miegas žmogaus organizmui yra būtinas – jis padeda atgauti jėgas, apdoroti per dieną surinktą informaciją. Jeigu jo trūksta, išauga sunkių ligų (pavyzdžiui, širdies nepakankamumo ir onkologinių darinių) rizika. Miegas netgi daro mus protingesnius. Vis dėlto mokslininkai mano, kad maždaug kas dešimtas žmogus nuolat neišsimiega.
Jeigu ir jūs pakliuvote tarp tų nelaimingųjų, tai dar nereiškia, kad turite griebtis vaistų buteliuko. Mokslui žinoma daugybė produktų, gėrimų, žolelių ir kitų natūralių priemonių, kurios padės jums greičiau nugrimzti į sapnų karalystę. Be to, mokslininkai neseniai nustatė tiesioginį ryšį tarp gėrimo iš rūgščių vyšnių ir sveiko bei kieto miego. Štai ką nuo nemigos jums gali pasiūlyti pati gamta.
Vyšnios
Neseniai buvo atliktas eksperimentas: bandomiesiems pasiūlyta dvi savaites rytais ir vakarais išgerti po 100 g gėrimo, pagaminto iš rūgščių vyšnių. Rezultatai pasirodė puikūs – pastebėta, kad miegas tapo daug geresnis. Vyšniose yra daug melatonino – hormono, atsakingo už miegą. Pamėginkite prieš eidami miegoti suvalgyti porciją šių uogų, jeigu nenorite gaišti laiko ir gamintis gėrimo.
Žuvis
Kai kurios žuvies ir jūros gyvūnų rūšys, pavyzdžiui, krevetės, menkės ir tunai, turi triptofano – baltymo, stimuliuojančio miegą. Tačiau kadangi ne visos jos yra sveikos arba jų vartojimas kelia grėsmę tam tikrų rūšių išnykimui, rekomenduojama įtraukti į savo racioną bent jau Ramiojo vandenyno menkių ir tuno.
Patiekalai, kuriuose gausu angliavandenių ir baltymų
Jeigu dėl kokių nors priežasčių negalite vartoti jūros gėrybių, triptofano gausite ir su kitais produktais, pavyzdžiui, puodeliu šilto pieno. Kad minėtojo baltymo poveikis būtų geresnis, patartina derinti jį su angliavandeniais. Pamėginkite prieš miegą suvalgyti lėkštutę virtų kruopų, užpiltų pienu.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (5)
O šiaip, bendru atveju, visos nemigos problemos gali būti visiškai nesusijusios su nervine ar protine veikla. Gali būti, kad neveikia kitos or