VUL Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre pristatyta technologijų naujovė Lietuvoje - pirmasis neinvazinis prietaisas, skirtas kepenų ligų tyrimams.
Vilniaus Santariškių klinikų hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro vadovas prof. Habil. dr. Jonas Valantinas teigia, kad iki šiol svarbiausias kepenų audinio diagnostinis tyrimas buvo kepenų biopsija. "Dabar Santariškių klinikų pacientams kepenys pirmiausiai bus vertinamos neinvaziniu – naujuoju prietaisu, kuris sumažina kepenų tyrimo riziką, palengvina procedūrą, pacientui užtikrina komfortą bei saugumą, o tuo pačiu yra informatyvus ir greitas pagalbininkas gydytojams." – sako J. Valantinas.
Anot mediko, kepenys yra gyvybiškai svarbus organas. Jos atlieka keletą pagrindinių funkcijų ir yra svarbios užtikrinant normalią fiziologinę būklę. Bet koks kepenų pažeidimas gali turėti labai rimtų pasekmių. Ypač svarbu laiku diagnozuoti ir įvertinti kepenų būklę, nes kartais ligos požymiai pasireiškia vėlai, kai didelis kepenų ląstelių kiekis jau yra pažeistas. Tai ypač aktualu sergant lėtine liga, kai tokia būklė pasiekiama palaipsniui, o ankstyvas tinkamo gydymo taikymas padėtų sumažinti pažeidimus.
Lėtinės kepenų ligos diagnozuojamos ir stebimos atliekant klinikinius, biologinius, biopsija paremtus histologinius tyrimus ir neinvazinius tyrimus.
Nuo šiol kepenų audinio elastingumą galima bus vertinti neinvaziniu metodu - elastografu Fibroscan (kepenų fibrozės laipsnio nustatymas).
Atliekant kepenų audinio diagnostinius tyrimus Fibroscan prietaisu, gauti duomenys apibūdina kepenų standumą: kuo standesnės kepenys, t. y. kuo labiau išplitusi fibrozė, tuo greičiau sklinda banga. Tyrimo metu viename tiriamame taške atliekama 10 bandymų. Tai trunka mažiau nei 15 minučių ir yra visiškai neskausminga.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai (1)