Naujausi tyrimai atskleidžia, kad plaukimas šaltame vandenyje gali padėti palengvinti fizinius ir psichinius menopauzės simptomus.
Stebėtinas atradimas
Londono universitetinio koledžo (UCL) mokslininkai atliko 1114 moterų, kurios reguliariai plaukiojo šaltame vandenyje, apklausą. Tiriamųjų amžius svyravo nuo 16 iki 80 metų, 785 moterys nurodė jau sulaukusios menopauzės.
Menopauzę patiriančios tyrimo dalyvės nurodė, kad dažniausiai patiria tokius simptomus kaip nerimas, bloga koncentracija, karščio pylimai ir naktinis prakaitavimas. Apie 46,9 proc. respondenčių teigė, kad plaukimas šaltame vandenyje padėjo joms sumažinti nerimą, o 34,5 proc. teigė, kad sumažėjo nuotaikų svyravimai.
Penktadalis nurodė, kad sumažėjo naktinis prakaitavimas, o 31,1 proc. teigė, kad sumažėjo karščio bangos.
Tarp tų, kurios nurodė, kad sumažėjo vienas ar daugiau simptomų, teigė plaukiojančios būtent tam, kad juos palengvintų. Viena apklausą atlikusi 57 metų moteris teigė, kad šalto vandens poveikis yra tiesiog fenomenalus.
Holistinis požiūris
Tyrimą atlikusi mokslininkė Louise Newson sako, kad menopauzė yra ilgalaikis hormonų trūkumas, o pirmoji gydymo kryptis – pakaitinė hormonų terapija. Vis dėlto, specialistė pataria situaciją vertinti plačiau ir neapsistoti tik ties vienu sprendimo būdu.
„Daugeliui moterų, nesvarbu, ar joms menopauzė, ar ne, plaukimas šaltame vandenyje yra naudingas, ypač psichinei sveikatai. Labai svarbu laikytis holistinio požiūrio į perimenopauzę ir menopauzę, įskaitant hormonų vartojimą, reguliarius fizinius pratimus, subalansuotą mitybą, prioritetą teikiant miegui ir streso mažinimui“, – sako tyrėja.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai