Neatsakingas vitaminų vartojimas gali būti pavojingesnis nei jų stoka

Neatsakingas vitaminų vartojimas gali būti pavojingesnis nei jų stoka

Nors vitaminų ar mineralinių medžiagų perdozavimas pasitaiko retai, jo pasekmės gali būti net pavojingesnės nei stoka. Dažniausiai maisto papildų žmonės perdozuoja nesilaikydami rekomendacijų, norėdami kuo greičiau pašalinti tam tikros mineralinės medžiagos ar vitamino trūkumą. Profesionalai pataria, jog šio tikslo geriausiai pasiekti ne didinant dozę, o nuosekliai reguliariai vartojant rekomenduojamą paros normą.
 
Balansą atstato ne padidintos dozės, o pastovus vartojimas
 
„Žmonės mano, jog kurį laiką pavartoję didesnę nei įprasta mineralo ar vitamino dozę, greičiau atkurs jo balansą organizme. Tai rizikinga, nes organizmas, gavęs per daug tam tikrų medžiagų, į jų perteklių reaguoja stipriais simptomais – pykinimu, vėmimu ar bendru silpnumu. Vietoj staigaus ir nesubalansuoto medžiagų papildymo organizme verčiau pasirinktus vitaminus gerti nuosekliai, gydytojo ar vaistininko rekomenduotą laikotarpį“, – pabrėžia „BENU vaistinių“ tinklo vaistininkas Marius Lukštaraupis.
 
Jis rekomenduoja peržiūrėti visų vienu metu vartojamų maisto papildų sudėtį ir suskaičiuoti, kokį kiekį tam tikro mitybos elemento žmogus gauna su keliais maisto papildais. Pasitaiko, kad to paties vitamino ar mineralo žmogus gauna iš kelių šaltinių ir taip gerokai viršija rekomenduojamą paros normą. Pavyzdžiui, vartojant žuvų taukus, juose dažniausiai yra vitaminų A ir E, tad jų papildomai gerti nebereikia.
 
Įvertinti bendrą organizmo būklę
 
Tiksliausius atsakymus pateikia vitaminų ir mineralų koncentracijos kraujyje tyrimai, kurie šiuo metu atliekami daugelyje laboratorijų. Kaip rekomenduoja funkcinės medicinos gydytoja Algė Ivaškevičė, norint tinkamai koreguoti organizmo mineralų ir vitaminų balansą, vertėtų nuo jų ir pradėti.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas