Mums labai pasisekė, kad gyvename laikais, kai šios medicininės priemonės jau nebenaudojamos...
Skarifikatorius, 1874-ieji. Kadaise šiuo daiktu buvo daromi skiepai nuo raupų. Iš pradžių juo būdavo įpjaunami jau infekuotų žmonių pūliai, o po to daromi pjūviai vaikams.
Gimdymo kėdė, XVIII a. pradžia. Taip gimdė ne viena moterų karta. Ant atlošo pavaizduota ikona, kad gimdyvė galėtų tuo pačiu pasimelsti.
Švirkštas su gyvsidabriu ir tvarsčiai, 1545-ieji. Šis įdomus egzempliorius rastas nuskendusiame laive „Marija Roza“. Anksčiau tokiais gydydavo sifiliu sergančius jūreivius.
Lancetas, 1850-ieji. Gana populiari to meto procedūra buvo kraujo nuleidimas. Trikampiais šio įrankio ašmenimis vena būdavo spaudžiama tol, kol imdavo tekėti kraujas.
Nėštumo testas, 1980-ieji. Tokie naudoti palyginti neseniai. Šiuo testu buvo galima namų sąlygomis pasitikrinti, ar šlapime nėra nėštumo hormono hCG. Rinkinį sudarė antiserumas, lateksas, mėgintuvėliai ir indeliai maišymui.
Trepanacijai skirtų įrankių rinkinys, 1771-ieji. Kaukolės atvėrimo operacijos anksčiau buvo daromos, pavyzdžiui, sergantiems epilepsija, taip pat nuo migrenos, depresijos ir kitų negalavimų. Manyta, kad taip padedama atsikratyti ligą sukėlusio demono.
Lova psichiatrinių klinikų pacientams, 1840-ieji. Šis daiktas turėjo padėti susidoroti su itin neklusniais ir nesuvaldomais psichiniais ligoniais. Kad būtų patogiau palaikyti švarą, vietoje paklodžių dažnai buvo klojami šiaudai. Tokios lovos naudotos iki XX a pradžios.
Žnyplės dantų šalinimui, 1860-ieji. Sraigtas būdavo įsukamas į skaudamą dantį, dantis išraunamas su visomis šaknimis. Ir be jokių nuskausminamųjų!
Pjūkliukas kaulams pjauti, 1860-ieji. Instrumentas naudotas JAV pilietinio karo metu. Chirurgai galėdavo tiesiog mūšio lauke apsukti nukentėjusiojo koją elastingu pjūklu ir nupjauti pažeistą dalį.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai