Mes dažnai girdime apie žuvies ir jūros gėrybių naudą žmogaus organizmui. Žuvies patiekalai stiprina imunitetą, yra puiki vidaus organų ir kaulų bei raumenų sistemų ligų profilaktikos priemonė, kai kuriais atvejais netgi padeda įveikti jau prasidėjusius negalavimus. Tačiau ar žinote, kad jos turi ir kitų, galbūt netgi labai neįprastų, savybių – pavyzdžiui, gali būti naudojamos kosmetologiniais tikslais?
Turkijoje, Kangalo miestelyje, mokslininkai aptiko ypatingą žuvelę-gydytoją Garra rufa, gyvenančią vietiniuose terminiuose šaltiniuose. Jos taip pat veisiasi Tigro ir Eufrato upėse. Žuvytės unikalios tuo, kad jos gali teikti labai kokybiškas dermatologo arba grožio salono darbuotojo paslaugas. Tokia žuvelė kuo puikiausiai jaučiasi karštame (iki 43 laipsnių temperatūros) vandenyje, kuriame daug mineralinių druskų. Natūraliomis sąlygomis žuvytės minta planktonu, tačiau SPA salonuose jos verčiamos prieš procedūrą šiek tiek pabadauti, kad po to galėtų suvalgyti bet ką – pavyzdžiui, suragėjusias žmogaus odos ląsteles. Šia savybe pasinaudota Artimųjų Rytų SPA salonuose. Turkijoje, Sirijoje, Irane ir Irake galima pamatyti manikiūro ir pedikiūro salonų, kuriuose į pagalbą pasitelkiamos būtent šios žuvytės.
Procedūros esmė yra tokia: klientas nuleidžia rankas arba kojas į baseiną su šiltu (maždaug 37 laipsnių temperatūros) vandeniu, kuriame plaukioja daug Garra rufa žuvyčių. Jos alkanos, todėl džiugiai puola „auką“ ir mielai ryja suragėjusias ir apmirusias odos ląsteles. Nors viskas gali pasirodyti labai bauginančiai, iš tiesų nieko baisaus čia nėra. Pacientas jaučia tik lengvą badymą, kutenimą, malonų masažą. Be to, žuvytės tuo metu išskiria ypatingą fermentą, galintį sulėtinti ląstelių dalinimąsi, todėl po procedūros oda ragėja daug lėčiau. Jeigu žuvytės gyvena dideliame baseine, į kurį gali įlipti pacientas, tai jau vadinama žuvų masažu arba odos šveitimu.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius
Kitas faktas
Komentarai (6)