Grupinių ir asmeninių treniruočių trenerė Gintarė Vaškūnienė dalinasi patarimais, kaip tinkamai sportuoti namuose, kad pasiektumėte džiuginančių rezultatų, ir kokius pirmuosius žingsnius žengti būtent pradedantiesiems.
„Jei kyla abejonių, ar namų sąlygomis galima palaikyti fizinę formą, tai galiu drąsiai teigti, kad tikrai taip, tik pirmiausia būtina atrasti, kokia fizine veikla mėgstate užsiimti labiausiai. Be abejo, sportuojant namuose neužsiauginsite didelių raumenų ar nepasieksite aukštų sportinių rezultatų, tačiau lieknėjimui ir geresnės fizinės sveikatos palaikymui, namai taip pat gali būti tam tinkama vieta. Pradžioje tikrai nereikėtų pulti pirkti sporto inventoriaus, pakaks apsiriboti paprastais fiziniais pratimais, kurie to nereikalauja arba įsigyti labai minimalų inventorių, kaip guma ar svareliai“, – sako trenerė.
Rezultatai ne visada gali džiuginti
Vis dėlto, savarankiškas sportas namuose pradedantiesiems, kurie anksčiau nebuvo su tuo susidūrę, ne visada gali atnešti džiuginančius rezultatus. Pasak specialistės, prieš pradedant sportuot, būtina žinoti pratimų atlikimo technikas, kadangi treniruojantis netaisyklingai galima ne tik, kad nusivilti rezultatais, tačiau ir susižaloti bei pakenkti savo sveikatai.
„Vienas dažniausių atvejų, su kuo susiduria žmonės sportuodami namuose, tai nesugebėjimas atsiriboti nuo kasdienės buities. Jei atliekant pratimus galvosite, kaip norėtumėte dabar atsigerti kavos, o kad po kitos serijos pratimų eisite užstatyti skalbimo mašiną, tokiu atveju taip pat nepasieksite jokių rezultatų. Kada išeinate į sporto salę, atsiribojate nuo buities, tad lygiai taip pat ir sportuojant namuose reikėtų išjungti telefoną, televizorių, jei reikia, pasileisti muziką ir valandai atsiriboti susitelkiant tik į sportą“, – rekomenduoja pašnekovė.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai