Laba diena,
ką daryti, kad vaikas nebijotų dantų gydytojo?
Šiuo atveju labai svarbus abipusis tėvų ir gydytojo bendradarbiavimas. Tėvų vaidmuo: jokiu būdu negalima vaikui sakyti „Nebijok, tau neskaudės“, nes automatiškai formuojama neigiama emocija ir susitikimo baimė. Gydytoją reikėtų pristatyti kaip geradarį draugą, kuris padės ir patars, o ne gydys ir sukels skausmą. Vaikas turi pasitikėti dantų gydytoju. Esant baimei, galima į kėdę sėsti ant tėvelio kelių, taip bus drąsiau vaikui ir paprasčiau gydytojui.
Gydytojo vaidmuo: labai svarbu užmegsti kontaktą su vaiku jau laukiamajame. Pirmiausia gydytojas turi prisistatyti ir pasisveikinti su vaiku tik tada su tėveliais. Kabinete reikėtų aprodyti aplinką, galima trumpai pažaisti. Jei vaikui baisu, galima į kabinetą pakviesti tėvelius.
Vaikas turi jaustis saugus, todėl jam reikėtų suteikti informaciją apie būsimos procedūros detales. Labai svarbu vaikui sakyti tiesą ir dažnai jį pagirti. Po vizito vaikui galima padovanoti mažą dovanėlę. Patariama vaiką atsivesti į kliniką, kai gydosi tėvai, kad jis matytų kaip vyksta procedūros ir pratintųsi.
Daugiau gydytojos odontologės atsakymų rasite: Jūratė Bartusevičienė
Gydytojos odontologės svetainė:
http://www.facebook.com/FabijoniskiuSveikatosCentras
Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (1)