Odos priežiūra šaltuoju metų laiku: natūralios veido kaukės

Odos priežiūra šaltuoju metų laiku: natūralios veido kaukės

Šaltis ir vėjas – dideli grožio priešai, todėl šaltuoju metų laiku savo oda reikia rūpintis itin atsakingai, kad ji netaptų sausa, nepradėtų šerpetoti ir neatrodytų pavargusi. Žmonėms, kurių oda itin jautri, šaltis ir vėjas gali padovanoti labai nemalonią „dovaną“ – egzemą. Kaip apsisaugoti?
 
Paprastai pasireiškus pirmiesiems nemaloniems simptomams, bėgame į artimiausią vaistinę nusipirkti specialaus kremo ar tepalo, tačiau reikėtų nepamiršti, kad padėti gali ir profesionalus kosmetologas (ir tai tikrai nebūtinai reiškia, kad teks pirkti brangiai kainuojančias priemones), ir netgi namų gamybos priemonės. Siūlome  išmėginti keletą visiškai nesudėtingų natūralių veido kaukių, padėsiančių jūsų odai ištverti žvarbų orą.
 

  • Obuolių kaukė. Nuplaukite vidutinio didžio obuolį, supjaustykite, įpilkite truputį pieno ir virkite tol, kol išeis tirštoka tyrelė. Ją dar šiltą užtepkite ant veido, palaikykite 20 min. ir nusiprauskite vėsiu vandeniu.
  • Mielių kaukė. Gabalėlį mielių ištrinkite su pienu ir užtepkite gautą tyrelę ant veido. Laikykite tol, kol išdžius, paskui nuplaukite vėsiu vandeniu arba dar geriau - ramunėlių antpilu. Ši kaukė itin naudinga tuomet, jei veidas spuoguotas, yra pigmentinių dėmių.
  • Medaus kaukė. Sumaišykite 3-4 arbatinius šaukštelius skysto medaus (tirštą medų pakaitinkite ant garų, kol suskystės) su dviem šaukšteliais citrinos sulčių ir tiek pat liepžiedžių arbatos. Gerai išmaišykite ir užtepkite ant veido ir kaklo. Po 15-20 min. kaukę nuvalykite drungnu vandeniu sudrėkintu vatos tamponu. Paskui nusiprauskite šaltu vandeniu.
  • Morkų kaukė. Vidutinę morką nuskuskite, sutarkuokite ir įlašinkite į tyrelę kelis lašus saulėgrąžų aliejaus, patepkite veidą. Po 20 min. nusiprauskite pakaitomis tai šiltu, tai šaltu vandeniu.
  • Raugintų kopūstų kaukė. Veidą ir kaklą apdėkite raugintais kopūstais. Po 20 min. nusiprauskite šaltu vandeniu ir pasitepkite maitinamuoju kremu. Galimas ir kitas variantas: sumalkite mėsmale 100 g raugintų kopūstų (arba susmulkinkite smulkintuvu). Išplakite 1 kiaušinio baltymą ir sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu miltų, sudėkite į kopūstus, permaišykite, ištepkite šia kauke veidą ir kaklą. Nuplaukite po 15–20 minučių šiltu vandeniu (tinka visiems odos tipams, pasižymi jauninamuoju poveikiu)
  • Avižinių dribsnių kaukė. Lygiomis dalimis imami kiaušinio trynys, avižiniai dribsniai ir medus – viskas sumaišoma, tepama ant veido 20-čiai minučių, tada nuprausiama šiltu vandeniu. Tokia kaukė ne tik minkština ir valo odą, bet ir daro ją atsparesnę šaltam orui.
  • Varškės ir kefyro kaukė. Sumaišykite lygiomis dalimis kefyrą bei varškę, ištepkite kauke veidą ir palaikykite 15-20 minučių. Tada nuprauskite šiltu vandeniu, patepkite odą maitinamuoju kremu.
  • Bananų kaukė: sutrinkite pusę banano, į šią masę įlašinkite keletą lašų alyvuogių aliejaus, išmaišykite. Ištepkite veidą ir kaklą, nuplaukite šiltu vandeniu po 15–20 minučių. Tinka visiems odos tipams – puikiai drėkina, lygina ir minkština odą.
  • Varškės kaukė: 2 valgomuosius šaukštus varškės sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu pieno, tokiu pat kiekiu alyvuogių aliejaus ir trupučiu morkų sulčių. Ištepkite veidą ir kaklą, laikykite 10–15 minučių. Nuplaukite vėsiu vandeniu. Kaukė pasižymi puikiu minkštinamuoju ir balinamuoju poveikiu, tačiau netinka riebiai odai.
  • Medaus, miltų ir pieno kaukė. Visi komponentai imami lygiomis dalimis, kruopščiai išmaišomi. Kaukė tepama ant veido, laikoma 20-30 minučių, tada nuplaunama ramunėlių nuoviru. Puiki priemonė vystančiai odai.
  • Pupelių kaukė. Išvirkite šiek tiek baltų pupelių, jas gerai sutrinkite. Pridėkite 2 arbatinius šaukštelius citrinos sulčių ir 1 arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus. Viską išmaišykite, tepkite ant veido, po 20 minučių nuprauskite šiltu vandeniu, tada apšlakstykite veidą vėsiu vandeniu
  • Žolelių kaukė. Levandų, ramunėlių ir rozmarinų lapai turi antibakterinių, antialerginių ir atsipalaiduojamųjų savybių. Užpilkite žoleles verdančiu vandeniu ir palaikykite užpilą kelias minutes. Vėliau nusunkite žoleles ir pamirkykite nuovire skepetaitę. Laikykite ją kaip gydomąjį kompresą 10 minučių.
  • Molio kaukė. Sumaišykite 30 g kosmetinio molio su 4 šaukštais rožių vandens bei vienu šaukšteliu mėgiamo aliejaus (jis nėra būtinas). Šį mišinį tepkite ant veido, nepadenkite akių. Leiskite moliui džiūti apie 10 minučių. Pašalinkite nuo veido su šiltame vandenyje pamirkyta kempine. Kosmetinis molis turi daug mineralinių medžiagų, taigi, puikiai valo ir tonizuoja odą, skatina regeneracijos procesus, gerina medžiagų apykaitą ir nuo odos paviršiaus pašalina negyvas odos ląsteles.
  • Jogurto ir medaus kaukė. Pora šaukštų paprasto natūralaus jogurto sumaišykite su šaukštu medaus. Galima įmesti ir porą vynuogių. Jogurto ir medaus mišinys valo ir drėkina odą, o susmulkintų vynuogių masė suteikia reikiamų antioksidantų, kurie padeda atjauninti odą, suteikia jai švytėjimo.
  • Avokado kaukė. Labiausiai tinka sausai odai, kuri tampa labai dirgli šaltuoju metų laiku.  Sutrinkite minkštimą šakute, įpilkite lašą alyvų aliejaus ir šį mišinį užtepkite ant veido odos. Palaikę 15 minučių nuplaukite. Ši maistinga kaukė suteiks jūsų odai reikalingų vitaminų bei mineralinių, suminkštins ją, todėl oda rečiau sausės.
  • Grietinės ir medaus kaukė. Grietinė ir medus drėkina sausą odą; be to , medus slopina uždegimą bei dezinfekuoja. Sumaišykite 2 valgomuosius šaukštus grietinės ir 1 valgomąjį šaukštą medaus, įberkite tiek kviečių daigų dribsnių, kad gautumėte košelę. Ja įtrinkite veido odą ir palikite 15 minučių. Geriausias laikas grietinės ir medaus kaukei – ankstyvas rytas.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas