Odos šveitimas: klausimai ir atsakymai

Odos šveitimas: klausimai ir atsakymai

Daugelis iš mūsų bent retkarčiais naudoja odos šveitiklius – pirktinius arba gamintus savomis rankomis. Kiti gi į juos žiūri skeptiškai, kaip į nereikalingą pinigų ir laiko švaistymą. Kas teisus?
 
Kam reikalingas odos šveitimas?
 
Odos šveitimas – procedūra, kurios metu pašalinamos viršutiniame odos sluoksnyje esančios negyvos ląstelės. Oda tampa gaivesnė, skaistesnė, geriau sugeria kosmetines priemonės. Šveitimas stimuliuoja limfinę sistemą ir drėkinimą, šalina veido odos toksinus, gerina kraujotaką. Manoma, kad jis sumažina ir nedideles raukšleles, tačiau neturi įtakos raukšlėms, kurios formuojasi poodiniame sluoksnyje.
 
Aišku, niekas nepasakys, kad odos šveitimas – procedūra, be kurios neįmanoma apsieiti. Tačiau jeigu ją kartosite reguliariai, rezultatai jus maloniai nudžiugins.
 
Cheminis ar mechaninis?
 
Kad nepakenktumėte savo odai, cheminis odos šveitimas turėtų būti atliekamas tik profesionalių kosmetologų. Šios procedūros trūkumai – nemenka pažeidimų tikimybė ir, žinoma, kaina. Privalumas – toks šveitimo būdas efektyvesnis, t.y. geriau nei mechaninis pašalina apmirusias odos ląsteles.
 
Cheminis švietimas atliekamas tuomet, kai norima pašviesinti odą, palyginti randus, panaikinti pigmentines dėmes. Po odos šveitimo nevykite ten, kur daug saulės, nesilankykite soliariume. Odai po šios procedūros bent savaitę reikalingas poilsis.
 
Mechaninis šveitimas – tai, ką galima patiems atlikti namuose. Šiai procedūrai naudojami pirktiniai arba rankų darbo šveitikliai. Priemonės nebrangios ir gana efektyvios – tereikia išsirinkti tą, kuri tinka būtent jums.
 
Kaip dažnai reikia šveisti odą?
 
Paprastai pakanka nušveisti odą 1–2 kartus per savaitę, tačiau daug kas priklauso nuo žmogaus amžiaus, jo odos tipo.
 
Giluminis odos valymas rekomenduotinas tada, kai jaučiate, kad oda nėra švari (t.y. epidermis atsisluoksniuoja nepakankamai). Tada ši procedūra apsaugos ir nuo spuogų atsiradimo. Jeigu oda yra normali ir norite jai suteikti skaistumo, odos šveitiklį naudokite kartą per mėnesį. Labai riebi oda gali būti šveičiama ir kasdien.
 
Patarimas: geriausia būtų, kad odą šveistumėte dažniau, tačiau ne tokiomis agresyviomis priemonėmis. Piktnaudžiavimas grubiais šveitikliais didina viršutinio odos sluoksnio pažeidimo riziką.
 
Kaip patiems nusišveiti odą?
 
Užtepkite šiek tiek šveitiklio ant kaktos, antakių plaukų link. Ant skruostų tepkite iš apačios į viršų, smilkinių link. Nuo smakro vidurio – taip pat smilkinių link. Palikite priemonę ant odos keletą minučių, po to nuprauskite veidą šiltu tekančiu vandeniu ir patepkite švelniu drėkinamuoju kremu. Odą patartina šveisti prieš einant miegoti, kad oda galėtų ilgiau pailsėti.
 
Šveitiklių receptai
 
Kūno šveitiklio pagrindą sudaro kietos struktūros granulės, kurios pašalina negyvas odos ląsteles. Kitos sudėtinės šveitiklio dalys valo, švelnina, maitina, drėkina odą.
 
Dažniausiai rankų darbo šveitikliams naudojamas cukrus, druska, kukurūzų kruopos arba miltai, manų kruopos, malti ryžiai, malti kiaušinių lukštai, kavos tirščiai. Galima kavamale malti uogų ir vaisių kauliukus, kaštonus, giles, ir kita, kas, jūsų nuomone, gali šveisti kūną. Į šveitiklių, naudojamų pirtyje, sudėtį dažnai įeina medus, džiovinti, susmulkinti žolelių lapai, druska, kava, kakava. Savadarbės priemonės praturtinamos eteriniais, kosmetiniais aliejais, prieskoniais. Aliejaus, grietinėlės, grietinės arba jogurto įpilama odai maitinti, drėkinti. Priemonės pasirenkamos pagal odos tipą.
 

  • Sutrinkite stiklinę braškių, įdėkite 2 šaukštus medaus, įpilkite 0,5 stiklinės avižinių dribsnių, viską gerai išmaišykite.
  • Pusę stiklinės cukraus sumaišykite su trupučiu greipfrutų eterinio aliejaus, ketvirtadaliu puodelio simondsijų aliejaus, ketvirtadaliu stiklinės skysto muilo. Sandariai uždarytas gali būti laikomas šaldytuve apie savaitę.
  • Kavos tirščius sumaišykite su tokiu pat kiekiu riebios grietinėlės. Įtrintą kaukę palaikius apie 10 min., iš pradžių reikia nuplauti šiltu, po to – vėsiu vandeniu.
  • Suberkite į dubenėlį stiklinę druskos, 1 nutarkuotą citrinos žievelę ir 2 arbatinius šaukštelius rozmarinų. Užpilkite puse stiklinės migdolų aliejaus, gerai išmaišykite. Sandariame stiklainyje tokį šveitiklį galima laikyti 6 mėnesius.
  • Sumaišykite rudąjį cukrų su bet kokiu minkštu vaisiumi (tinka bananai, persikai, mangai). Jei pageidaujate, į sutrintą masę dar galima įmaišyti eterinio ar kosmetinio aliejaus.
  • Į nepilną stiklinę medaus įberkite rudojo cukraus, jūros druskos, įlašinkite apelsinų eterinio aliejaus, viską išmaišykite.
  • Šveitiklis, kurio nė nereikia gaminti – tai kukurūzų miltai. Juos tereikia įtrinti į drėgną kūną ir nuplauti drungnu vandeniu.
  • Pusę stiklinės rudojo cukraus, antra tiek jūros druskos sumaišykite su šaukštu kokosų arba alyvuogių aliejaus, įspauskite šaukštą citrinų sulčių, įdėkite šaukštą medaus, išmaišykite iki vienalytės masės. Šiuo mišiniu kūną geriausia tepti po dušo ar vonios, po to nuplauti šiltu vandeniu. Šaldytuve, uždarame inde, priemonę galima palaikyti bent kelias dienas.
  • Nepilną stiklinę rudojo cukraus sumaišykite su puse stiklinės migdolų aliejaus, įlašinkite 10 lašų vitamino E ir tiek pat kokio nors eterinio aliejaus. Cukrų geriausia pilti tada, kai aliejai gerai išmaišyti tarpusavyje.
  • Kelis šimtus gramų imbiero šaknų sutarkuokite kiek įmanoma smulkiau. Masę sumaišykite su maždaug 300 g jūros druskos ir puse stiklinės alyvuogių aliejaus. Pagamintą nesunaudotą mišinį reikia laikyti šaldytuve apie savaitę.
  • Du šaukštus stambiai maltų juodųjų pipirų, du – cinamono sumaišykite su tokiu pat kiekiu jūros druskos ir puse stiklinės aliejaus.
  • Kelis šaukštus rudojo cukraus sumaišykite su panašiu kiekiu grietinės, dviem šaukštais trintų šviežių arba šaldytų aviečių, ištrintą kūną su kauke palaikyti 5–10 minučių.
  • Kavos tirščius sumaišykite su šaukšteliu druskos ir šaukšteliu cukraus, įberkite šiek tiek cinamono ir viską sumaišykite su šaukštu augalinio aliejaus. Šis šveitiklis tinka sausai veido ir kūno odai. Riebiai odai kavos tirščius sumaišykite su natūraliu jogurtu, pamasažuokite, nuplaukite drungnu vandeniu.
  • Dvi stiklines jūros druskos sumaišykite su dviem šaukštais džiovintų apelsino žievelių, įlašinkite kelis lašus imbierų aliejaus, viską išmaišykite.
  • Avižinius dribsnius ir tokį patį kiekį kavamalėje sumaltų ryžių sumaišykite su kefyru arba natūraliu jogurtu – turi išeiti kremo tirštumo masė. Pašveitus kaukę galima dar šiek tiek palaikyti, po to nuplauti drungnu vandeniu. Tinka riebiai odai. Norėdami palepinti mišrią odą, avižinius dribsnius sumaišykite su kvietiniais miltais ir užplikykite verdančiu vandeniu, kad išeitų košės tirštumo masė. Šiai pravėsus įlašinkite citrinos sulčių. Sausai odai – avižinius dribsnius sumaišykite su šaukšteliu druskos ir šlakeliu augalinio aliejaus.
  • Penkis šaukštus jūros druskos sumaišykite su šaukštu alyvuogių aliejaus. Į masę supilkite vieną, su visa žievele sutarkuotą greipfrutą. Mase ištrynę kūną, ilgai nelaikykite, nusiprauskite.
  • Druską – jūros, Negyvosios jūros arba Himalajų, sumaišykite su kosmetiniu moliu, vynuogių kauliukų aliejumi, mišinį pakvepinkite keliais lašais eterinio aliejaus.
  • Kelis šaukštelius medaus sumaišykite su keliomis sutrintomis braškėmis, į mišinį įpilkite šaukštelį migdolų aliejaus. Šiuo riebiai odai tinkančiu mišiniu masažuoti galima ne ilgiau nei dvi minutes, po to reikia nuplauti. Sausai odai – medų lygiomis dalimis sumaišykite su cukrumi ir įpilkite šlakelį augalinio aliejaus. Taip pat galima medų maišyti su grietine, kavos tirščiais ir aliejumi. Normalią odą galite palepinti, pusę šaukšto medaus sumaišę su kavamalėje sumaltais riešutais ar kaštonais, įpylę šiek tiek aliejaus. Šie šveitikliai tinka tik tiems, kas nealergiški medui, bet to, jais galima trinti labai trumpai.
  • Ant rudojo cukraus užpilkite kokosų aliejaus, papildomai įlašinkite patinkančio kvapnaus eterinio aliejaus.
  • 20 g mielių sumaišyti su vienos citrinos sultimis ir šaukštu jūros druskos. Ištrintą kūną palaikyti apie 10 minučių.
  • Vienodą kiekį rudojo cukraus ir druskos sumaišykite su medumi, įpilkite šiek tiek simondsijų aliejaus ir kelis lašus eterinio aliejaus.
  • 100 g šaltalankių sutrinti į vientisą masę ir ištrynus kūną palaikyti apie 20 minučių.

 
Kontraindikacijos
 
Turintiems jautrią ir ploną odą mechaniniai šveitikliai netinka visiškai. Taip pat šių priemonių (net ir pačių švelniausių) būtina atsisakyti ir tada, kai yra išsiplėtusių kraujagyslių, pūlingų spuogų ar žaizdelių, uždegimas, dermatitas, pasireiškia alerginės reakcijos ir t.t.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas