Mokslui sparčiai skinantis kelią į priekį, medicinos srityje atsiranda vis naujesnių, naudingų gydymo būdų. Laidos „Sveikata.lt“ komanda kviečia kitaip pažvelgti į moderniosios reabilitacijos sritį bei sužinoti, kaip mokslo išradimus galime taikyti savo kasdienybėje. Susipažinkite su inovatyviais lazeriais, kurių dėka galime pasiekti puikių rezultatų, varginant įvairiems negalavimams.
Savigyda – ne visada žalinga
Ne paslaptis, kad šiuo sudėtingu karantino laikotarpiu patekti pas gydytoją – nelengva užduotis. Todėl žmonės pradeda ieškoti alternatyvų, o nemaža dalis gydosi patys, savarankiškai. Tai, kad pacientai „saujomis“ vartoja vaistus yra tiek gydytojų, tiek pačių pacientų kaltė. Iš gydytojų pusės šiuo metu yra pastebimas noras išrašyti kuo daugiau vaistinių preparatų, o su jais – tyrimų. Gera žinia ta, kad dabar pasaulyje stipriai aktyvėja gydytojų judėjimas „Rinkis atsakingai“, kurio pagrindinis tikslas yra atsisakyti gydymo ir tyrimo metodų, kurie ne tik nereikalingi, bet ir yra abejotinos vertės.
Vis dėlto, savigyda nėra koks nors žalingas įprotis, kaip rūkymas, su kuriuo reikia kovoti visą gyvenimą. Kontroliuojama savigyda kartais yra labai svarbi sveikatos priežiūros dalis. Pats geriausias diagnostikas, žinoma, yra gydytojas, tačiau karantino metu jis tikrai ne visada pasiekiamas. Todėl, kad netektų laukti ilgose eilėse ar valandų valandomis bandyti prisiskambinti gydytojui, ši gydymo teisė deleguojama pačiam pacientui.
Alternatyvų ieškojimas
Ir gydytojų, ir pacientų tarpe pastebimas labai akivaizdus nusivylimas tradicine medicina. Tas pats problemos sprendimas - išgeriant vieną tabletę nuo visų negalavimų – verčia ieškoti alternatyvių būdų negalavimams malšinti. Viena iš alternatyvių priemonių – lazerinė terapija, kurią galima naudoti ir ligoninėje, ir savo namų vaistinėlėje. Ypač populiarus Spectra-H lazeris – žemo dažnio, plataus spektro, infraraudonųjų spindulių lazeris šiuo metu yra itin plačiai pritaikomas gydyme. Tinkamai naudojamas lazeris skirtas tam, kad pagreitintų gijimo procesą, o kartais net pakeistų tradicinę tabletę nuo visų ligų. Lazeris turi savo vietą tiek sinergijoje su mūsų įprastais gydymo metodais, tiek naudojant jį savarankiškai, kaip atskirą gydymo metodą.
Pagalbininkas sporte
Profesionalūs sportininkai žino, jog traumos sporte yra amžinas palydovas. Nors visi stengiasi jų išvengti, tačiau dalyvaujant aukšto rango varžybose organizmas pasidaro mažai atsparus įvairiems sužeidimams.
Patyrus rimtą traumą laukia ilga reabilitacija, trunkanti net metus ar dar ilgiau. Labai svarbu, kad reabilitacija būtų parinkta tinkamai, nes tai gali pagreitinti gijimo procesą. Pavyzdžiui, sportininkas galiūnas Žydrūnas Savickas teigia, kad paskutiniu metu pradėjo naudoti lazerinę terapiją: „Lazerinė terapija labai patogi, nes ją galiu naudoti namuose, nereikia vykti į ligoninę. Lazerį vežuosi ir į varžybas, dažnai pasitempus kokį nors raumenį ir atlikus lazerio procedūrą, rezultatas jaučiamas jau kitą dieną“.
Gelbsti nuo įvairių negalavimų
Medicinos įstaigose infraraudonųjų spindulių lazeris naudojamas labai plačiai. Infraraudoniejispinduliai reikalingi visoms gyvoms ląstelėms. Jie pasižymi atstatomuoju, gydomuoju poveikiu. Lazerio spindulys skverbiasi gilyn ir tokiu būdu duoda ląstelei impulsą nubusti. Ši terapija veikia, kaip natūrali, skausmą malšinanti priemonė ir, priešingai nei vaistiniai preparatai, neturi šalutinio poveikio.
Lazerinė terapija gali pagelbėti gydant artritą, artrozę, varginant kitoms sąnarių problemoms. Taip pat mažina uždegimą, patinimą, gerina kraujotaką, skystina kraują. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, siekiant išvengti insulto ar miokardo infarkto. Spinduliai skatina ir opų bei sunkiai gyjančių žaizdų greitesnį gijimą, gelbsti gydant varikozę ar įvairias odos ligas – dermatitą, egzemą, žvynelinę, pūslelinę.
Lazerio procedūros naudingos tiek suaugusiems, tiek paaugliams, tiek mažesniems vaikams. Taikant terapiją, padedame organizmui pačiam susitvarkyti su užklupusiais negalavimais. Teigiamą poveikį galima pajusti vos po vienos procedūros. Nelaukite, kol nedideli negalavimai taps rimtomis ligomis. Varginančius sveikatos sutrikimus įveikite taikydami pažangiausius šiuolaikinius išradimus!
Inovatyviausi medicinos atradimai ir sveikatos problemų sprendimai sekmadieniais, 9 val. ryte laidoje „Sveikata.lt“ per žiūrimiausią televiziją TV3!
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai