Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų arba lengviau jas įveikti, greičiau atstatyti gynybines organizmo funkcijas, o tai ypač svarbu šiuo laikotarpiu, paskelbus koronaviruso pandemiją.
Tam, kad išliktume ramūs ir kuo mažiau nerimautume dėl savo bei artimųjų sveikatos, mitybos ekspertė, „Žolinčių“ akademijos prezidentė Danutė Kunčienė siūlo atsigręžti į gamtą ir pasinaudoti jos siūlomomis natūraliomis imuniteto stiprinimo bei antivirusinėmis priemonėmis.
Meškinis česnakas. Šis vienas seniausių pasaulyje vaistinių augalų pasižymi ypač stipriu poveikiu stiprinant imuninę sistemą. Jis savyje turi daug naudingų mineralų, geležies, magnio, kalio, vitamino C ir kitų organizmui reikalingų medžiagų. Pasak mitybos ekspertės, meškinis česnakas taip pat padeda organizmui kovoti su virusais. „Šiai dienai meškinis česnakas jau žaliuoja ir jį atrasti galite išėję pasivaikščioti į gamtą“, – sako D. Kunčienė.
Propolis (bičių pikis). Natūralus, bičių gaminamas „vaistas“ išties daro stebuklus. Daugybę biologiškai veiklių medžiagų, vertingų vitaminų bei mineralų turintis propolis ne tik neleidžia mūsų organizme virusams prisitvirtinti prie ląstelių, bet ir pasižymi stipriu antivirusiniu poveikiu prieš virusus, įskaitant ir koronavirusus (su naujuoju SARS-CoV-2 tyrimų nebuvo atlikta).
Propolis taip pat ypatingas tuo, kad dezinfekuoja burnos ertmę ir kvėpavimo takus, padengia gleivinę savotišku apsauginiu nuo virusų sluoksniu. Šis bičių gaminamas „vaistas“ stiprina imuninę sistemą molekuliniu lygmeniu, todėl ne tik gali padėti apsisaugoti nuo virusų, bet ir padėti greičiau pasveikti susirgus.
„Mūsų senoliai jau nuo seno žinojo bičių pikio daromus stebuklus, o šiandien tai įrodyta ir moksliniais tyrimais, kurie patvirtina, kad propolis yra puiki priešvirusinė, priešuždegiminė priemonė, neleidžianti virusams įsiskverbti į mūsų ląsteles. O kas geriausia – tai visiškai saugi ir iš gamtos atkeliavusi imuniteto stiprinimo priemonė.
Be to, propolis kartu su vitaminu C – ypač efektyvus duetas stiprinant imuninę sistemą“, – apie bičių pikio savybes pasakoja Danutė Kunčienė.
Sėklos. Mitybos ekspertė ragina į savo mityba įtraukti ir įvairias sėklas: saulėgrąžas, ispaninio šalavijo (chia), linų ir kitas. Jomis galima pagardinti košes, salotas ar bet kokį kitą patiekalą. Prieš valgant sėklas jas rekomenduojama išbrinkinti vandenyje.
Beržų sula. Pavasarinis beržų eliksyras, praturtintas mineralais, mikroelementais bei vitaminais taip pat padeda stiprėti mūsų imuninei sistemai. Be visų šių savo naudingų savybių beržų sula padeda iš organizmo pašalinti toksinus, šlakus, pagerina medžiagų apykaitą.
Gluosnio arbata. Be imunitetu stiprinimo savybių, gluosnių žievė gana dažnai buvo naudojama ir liaudies medicinoje. Pasak mitybos ekspertės, gluosnio žievės arbata išsiskiria tuo, jog skystina kraują, veikia kaip aspirinas, todėl padeda karščiuojant ar esant kitiems skausmams.
Pertažolės. Kartkartėmis Danutė Kunčienė rekomenduoja išgerti petražolių arbatos, pasižyminčios detoksikuojančiu poveikiu. Ši arbata padeda iš inkstų išvalyti toksinus ir bakterijas, kas taip pat labai svarbu rūpinantis organizmo sveikata.
Blindės (kačiukų arbata). Specialistė rekomenduoja greitu metu sužydėjus blindės kačiukams, jų prisiskinti. Blindės žiedų arbata gali pagelbėti kvėpavimo takams, palengvinti kosulį. „Šios arbatos receptas paprastas: penki kačiukai vienai stiklinei. Juos užpilkite šiltu, tačiau jokiu būdu ne verdančiu vandeniu ir turėsite kvepiančią medumi, ryškiai geltonos spalvos arbatą“, – pataria pašnekovė ir akcentuoja, jog prisiminus natūralias, gamtos suteikiamas imuniteto stiprinimo priemones, galime efektyviai padėti organizmui apsisaugoti ar kovoti su virusais.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai