Kuomet patalpoje jaučiamės nekomfortabiliai ir netinka joje esanti oro temperatūra, į pagalbą atskuba kondicionieriai arba oro ventiliatoriai. Funkcionaliai kondicionieriai skiriasi nuo ventiliatorių, nes jie iš tikrųjų vėsina orą, o tuo tarpu ventiliatoriai nemažina oro temperatūros, tik sujudina orą. Oro kondicionierių pranašumas yra tas, kad jie itin padidina komforto lygį karštu oru, tačiau jie taip pat gali turėti įvairių trūkumų.
Taigi, susipažinkite su kondicionierių pliusais ir minusais:
Kuo naudingi kondicionieriai
Dauguma žmonių naudoja oro kondicionierius, kad būtų patogiau namuose ar biure karštu ir drėgnu vasaros oru. Esant ekstremalioms sąlygoms, oro kondicionieriai gali apsaugoti senyvus ir kitus pažeidžiamus žmones nuo šilumos sukeltų sveikatos problemų. Oro kondicionieriai yra naudojami daugelyje komercinių įmonių ar įrenginių ne tik norint padidinti komfortą, bet ir siekiant sumažinti šilumos kiekį tokiose subtiliose mašinose kaip – kompiuteriai, arba užtikrinant maisto produktų kokybišką išlaikymą prekybos centruose.
Žala, kurią sveikatai gali sukelti kondicionieriai
Oro kondicionieriai sunaudoja daug elektros energijos. Tai sukuria tiek finansinius nuostolius žmonėms, kurie turi mokėti už energiją, tiek bendresnius aplinkos sunkumus, susijusius su energijos gamyba. Kadangi didelę dalį elektros energijos sukuria anglimis kūrenamos jėgainės, oro kondicionierius netiesiogiai prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir kitų teršalų išmetimo. Be to, anot „The Independent“, praleidus per daug laiko aplinkoje, kurioje yra oro kondicionieriai, gali kilti sveikatos problemų, tokių kaip: spaudimas krūtinėje, apsunkęs kvėpavimas ir netgi astma. Visgi taip gali nutikti daugiausiai dėl to, kad prastai valomas oro kondicionierius.
Geriausias būdas sumažinti su oro kondicionierių naudojimu susijusią riziką yra reguliariai juos valyti. Švarus ir gerai prižiūrimas oro kondicionierius turės daugiau sveikatos pranašumų ir labai mažai trūkumų.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai