Pagalba slenkantiems plaukams

Pagalba slenkantiems plaukams

Plaukų slinkimas tam tikrais gyvenimo tarpsniais vargina tiek vyrus, tiek moteris. Jis gali užklupti iš pirmo žvilgsnio visiškai sveikus žmones ar būti kaip vienas iš kitų negalavimų simptomų. Be abejonės, moterys į plaukų slinkimą reaguoja žymiai skaudžiau. Vyrams nepaisyti šios bėdos padeda visuotinai priimtina nuomonė, kad vyriško tipo plikimas – tai natūralus procesas. Pirmą kartą gyvenime pajutus plaukų slinkimą, nereikėtų iš karto pultį į neviltį. Tai gali būti tiesiog organizmo apsauginė reakcija į neseniai (prieš 3–4 mėnesius ar net pusę metų) buvusį įvykį.

Plaukų slinkimo priežastys

  • Nereikėtų stebėtis, jei plaukai pradeda slinkti po alinančių, nesubalansuotų dietų ar tiesiog drastiškai pakeitus mitybos įpročius.
  • Pakilusi kūno temperatūra sukelia plaukų slinkimą. Galbūt prieš 3–4 mėnesius sirgote virusine ar bakterine infekcija, karščiavote?
  • Dauguma žmonių kasdien vartoja įvairių medikamentų. Daugybė vaistų, vartojamų kardiologinėms, gastroenterologinėms, endokrinologinėms, onkologinėms, taip pat psichinėms ligoms gydyti, turi įtakos plaukų augimo ciklui. Netgi ilgą laiką vartojant didesnėmis dozėmis vitaminą A gali pradėti slinkti plaukai, ir kartais labai stipriai.
  • Jaunoms moterims plaukai periodiškai gali slinkti dėl geležies arba folinės rūgšties trūkumo sukeltos mažakraujystės.
  • Reikėtų įvertinti ir žalingų įpročių sukeliamus padarinius. Yra duomenų, kad per dieną surūkant 20 ar daugiau cigarečių, tikrai neišvengsime padidėjusio plaukų slinkimo.
  • Ir, žinoma, stresas – kasdieniniai, ilgalaikiai ar momentiniai stiprūs emociniai sukrėtimai taip pat sukelia plaukų slinkimą.


Kaip elgtis: ar skubėti pas gydytoją, ar numoti ranka ir palikti viską savieigai?

Be abejonės, vieno recepto nėra. Jei plaukai pradėjo slinkti pirmą kartą gyvenime ar tai kartojasi kas keleri metai, reikėtų pačiam apgalvoti savo kasdienį gyvenimą, mitybos įpročius, peržiūrėti naudojamas plaukų priežiūros priemones. Yra įrodyta – tam, kad augančios plaukų šaknys užaugintų sveikus, gyvybingus plaukus, sunaudojama 800% daugiau energijos nei reikia besiilsinčioms šaknims. Vienas iš plaukų slinkimo sprendimo būdų galėtų būti šampūnai su aktyviu kofeino kompleksu. Į jų sudėtį įeinantis kofeinas sulėtina energetinės medžiagos (cAMP) nykimą ir grąžina energiją plauko šaknims. Jis prailgina plauko augimo ciklą, sustiprina plaukų augimą, aktyvuoja plaukų svogūnėlius. Todėl Dr. Wolff sukūrė specialias plaukų priežiūros priemones, skirtas išskirtinai vyrams arba moterims.

Vyrams – „Alpecin“

Plikimas – svarbiausia vyrų problema! Plaukų ekspertai įspėja: dauguma vyrų pernelyg ilgai nekreipia dėmesio į besiformuojančią plikę, o po to jau būna per vėlu. Tuo tarpu jau jaunystėje galima imtis kai kurių priemonių ir apsisaugoti nuo plikimo…

80% vyrų rūpesčių priežastis yra „androgenetinė alopecija“ – tai paveldimas plikimas dėl padidėjusio plaukų šaknų jautrumo hormonui DHT testosteronui. „Alpecin“, panaudojus veikliųjų medžiagų derinį, kuriame yra kofeino, pavyko sustabdyti šį neigiamą testosterono poveikį ir kartu efektyviai nugalėti paveldimo plikimo priežastį. Plauko augimo stadijos pailgėja, o tai reiškia, kad plaukai gali augti ir gilioje senatvėje. Žalingą testosterono poveikį mažinantį kofeino poveikį patvirtino universitetinėse Hamburgo Eppendorfo ir Jenos ligoninėse atlikti klinikiniai dermatologiniai tyrimai.

„Alpecin“ ir jo veikliųjų medžiagų derinys su kofeinu neleidžia „užmigti“ plauko šakniai ir prailgina šaknies augimo stadijas, negu „numatyta paveldimumo“.

  • Trukdo anksčiau laiko iškristi plaukams;
  • Didina plauko šaknies produktyvumą;
  • Didėja plaukų augimo greitis.


Veikliosios medžiagos išoriškai patenka būtent ten, kur jų reikia – šitaip „Alpecin“ sudėtyje gali būti didelė veikliosios medžiagos dozė ir neapkrauti organizmo.

Moterims nuo 39 metų – „Plantur39“

Moters plaukų šaknis saugo labai didelė moteriškųjų lytinių hormonų (estrogenų) koncentracija. Sutrikus hormonų pusiausvyrai ir sumažėjus estrogenų kiekiui, padidėja vyriškųjų lytinių hormonų (testosterono) įtaka. Tai dažniausiai atsitinka ypatingu moterims laiku , pvz., artėjant menopauzei arba per menopauzę.

Padidėjusi testosterono įtaka lemia plaukų išvaizdos pakitimus. Testosteronas neigiamai veikia plaukų šaknis, riboja energijos tiekimą – plaukai pradeda slinkti, tampa ploni, pradeda matytis galvos oda, pasislenka plaukų augimo riba. Todėl, kai pasireiškia plaukų slinkimas arba norima jo išvengti, moterims nuo 39 metų rekomenduojame plaukų priežiūros priemones „Plantur39“. Kofeinas, kurio yra „Plantur39“ šampūno sudėtyje, sumažina neigiamą testosterono poveikį ir aktyvuoja plaukų šaknis. Trenkant galvą, veiklioji medžiaga įsiskverbia į pačius plaukų folikulus ir po 120 sekundžių pradeda juos veikti. Jau po pirmo plovimo plaukai tampa pastebimai puresni ir tvirtesni. Sudėtyje yra izoflavonų (fitoestrogenų), išgautų iš baltosios arbatos, kurie sustiprina galvos odos ir plaukų šaknų atsparumą.

Moterims iki 39 metų – „Plantur21“

Plaukai prastai auga? Per anksti iškrinta? Jaunos moterys susiduria su daugybe varginančių veiksnių (stresas, netinkama mityba, įtemptas darbas), nei galime manyti. Todėl jaunos dailiosios lyties atstovės taip pat priklauso tai moterų grupei, kurioms gresia padidėjęs plaukų slinkimas. Neretai taip nutinka dėl to, kad aktyviai augančių plaukų šaknys negauna pakankamai energijos bei maistinių medžiagų (pvz., vitaminų, mineralų). „Plantur21“ šampūnas skirtas jaunoms moterims, kad geriau augtų nualinti plaukai. „Plantur21“ maitinamųjų medžiagų kompleksas su kofeinu padeda užkirsti kelią energijos trūkumui. Taip pat efektyviai veikia sudėtyje esantys vertingi mikroelementai biotinas, magnis, kalcis ir cinkas.

Jei nuolatinis plaukų slinkimas sutrikdo kasdieninį gyvenimą, sukelia psichologinius pokyčius, žinoma, reikėtų konsultuotis su gydytoju.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas