Daugeliui tėvelių kosėjantys, sloguojantys ir karščiuojantys vaikai jau seniai ne naujiena, ir vis dėlto kaskart iškyla klausimas: ar vaikas serga ne per daug dažnai? Ką daryti?
Pediatrų teigimu, darželį ar mokyklą lankantys jaunesnio amžiaus vaikai vadinamosiomis peršalimo ligomis serga itin dažnai (kai kurie – net iki dvylikos kartų per sezoną). Ir tai – rimta problema, nes nuolat pasikartojančios ligos pablogina sveikatos rodiklius, sulėtina ir fizinį, ir protinį vystymąsi, taip pat formuoja naujas patologijas ir lemia tai, kad ateityje sveiko palikuonio susilaukti bus sunkiau.
Bendras vaikų sergamumas
Medicinoje yra terminas „bendras vaikų sergamumas“. Žinoma, kad 45–55 % visų vaikų ligų atvejų priklauso tiems vaikams, kurie serga dažnai ir ilgai. Paprastai tai būna silpno imuniteto mažyliai, kurių kvėpavimo takų ligas apsunkina bakterinės ligos.
Dažnai sergančiųjų grupei vaikai priskiriami atsižvelgiant į tai, kiek kartų per metus sirgta ūmiomis kvėpavimo takų ligomis ir į jų komplikacijas: iki 2–3 metukų – 6 susirgimai per metus ir daugiau; suėjus 4 metukams – 5; 5–6 metukų vaikams – 4 susirgimai; sulaukus 7–8 ir daugiau – 3. Vaikai su lėtine pneumonija ir bronchine astma į šią grupę nepatenka – jie priskiriami kitai, kaip turintys plaučių ir bronchų patologiją.
Dažnos kvėpavimo takų infekcijos labai sutrikdo vaiko sveikatos būklę, lemia antrinio imunodeficito vystymąsi.
Dažno vaikų sergamumo priežastys
Kodėl vaikai serga dažnai? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes priežastys gali būti įvairios.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai (1)