Nusprendėte laikytis itin griežtos dietos, kad atsikratytumėte nereikalingų kilogramų? Tikriausiai ši naujiena jus labai nuvils: gali būti, kad valgote nepakankamai, kad sulieknėtumėte.
Tai – paradoksalu: ribodamas maistą žmogus gali pilnėti. Kalorijų apribojimas ne visada reiškia, kad numesite svorio. Viskas priklauso nuo to, ko ir kiek jūs apribojate.
Maistas – tai organizmo „degalai“, kurie greitina medžiagų apykaitą. Nėra maisto – organizmas pereina į bado režimą, t.y. ima kaupti energijos atsargas riebalų pavidalu.
Mažo kaloringumo dietos gali išprovokuoti žvėriško alkio priepuolius, o tai beveik visada baigiasi persivalgymu.
Jei per dieną suvartojate mažiau nei 1200 kcal, rizikuojate pakenkti savo organizmui.
Štai keli požymiai, kad valgote nepakankamai:
- Sutrinka menstruacijų ciklas. Taip nutinka, kai visiškai atsisakoma riebalų. Pastarieji dalyvauja moteriškųjų hormonų sintezėje. Nėra riebalų – sutrinka hormonų balansas.
- Skauda galvą. Smegenims būtina gliukozė, o jos organizmas gauna skaidydamas angliavandenius. Nėra angliavandenių – smegenys badauja, iš čia ir skausmas.
- Kamuoja nuolatinis mieguistumas. Niekaip rytais negalite išsiristi iš lovos, visą dieną svajojate apie tai, kaip išsimiegoti? Jūsų kūnui nepakanka energijos – tos pačios, kurios gaunate su maistu.
- Padidėjęs dirglumas. Jei nesimaitinate kaip pridera, nervų sistema tampa labai pažeidžiama. Atminkite: jei pradėję laikytis dietos tapote dirglūs, įžeidūs, jums norisi verkti – reikia grįžti prie įprasto raciono ir pamąstyti apie tai, koks dar lieknėjimo būdas jums tiktų ir patiktų.
- Alkio jausmas iš karto po valgio. Vos pakilote nuo stalo, o vėl jaučiatės alkani? Tai – pirmas požymis, kad suvalgytos porcijos jums nepakanka. Padidinkite suvalgomo maisto kiekius nedidelio kaloringumo produktų sąskaita (galite vartoti daugiau daržovių, pavyzdžiui, kopūstų, salotų, cukinijų...). Ir, žinoma, nepamirškite gerti daug vandens!
Komentarai