Pavasario pradžia mūsų organizmui visada reiškia labai sunkų adaptacinį laikotarpį. Tas pats tinka kalbant ir apie rankas. Dažniausiai jų priežiūrai skiriama per mažai dėmesio – mes labiau rūpinamės veidu, savo figūra, tačiau rankas pamirštame. O be reikalo – juk jų oda greičiau negu bet kuri kita kūno dalis išduoda tikrąjį mūsų amžių (savaime suprantama, jeigu yra prižiūrima blogai). Žema oro temperatūra žiemą, odą sausinantis vėjas ir netgi dirbtinis patalpų šildymas itin neigiamai veikia rankų odos būklę. Jeigu prie viso to pridėtume dar ir pavasarinę avitaminozę (arba, kaip priimta dabar sakyti, hipovitaminozę), situacija gali tapti iš viso apverktina.
Žiemą mes vartojame daugiau riebalų ir angliavandenių turinčio maisto, o štai vitaminų ir mineralinių medžiagų mums dažniausiai nepakanka. Odos elastingumas ypač nukenčia, jeigu organizmui trūksta cinko – jis labai svarbus nagų ir odos ląstelių regeneracijos procesams.
Kaip gi „atjauninti“ rankas, grąžinti joms buvusį minkštumą ir baltumą, užkirsti kelią šerpetojimui ir paraudimui, kad netektų jų visą laiką slėpti po pirštinėmis arba kišenėse?
Būdų atkurti rankų odą yra tikrai nemažai, tačiau svarbiausia tai, kad prižiūrėtumėte odą nuolat – antraip jūsų pastangos gali nueiti šuniui ant uodegos.
Papildykite organizmo vitaminų atsargas
Ši užduotis įgyvendinama greičiau ir paprasčiau už visas kitas – juk neretai užtenka nueiti į artimiausią vaistinę ir paprašyti, kad atsižvelgdama į jūsų amžių maloniai besišypsanti vaistininkė parinktų idealiai tinkantį vitaminų kompleksą.
Tiems, kas neskuba vartoti papildų, prasidėjus pavasariui reikėtų visiškai pakeisti savo mitybą – vartoti daugiau vaisių ir daržovių, nuovirų ir arbatų iš džiovintų aviečių, erškėtuogių ir kitų augalų, kuriuose būtų gausu vitaminų.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai