Paprasta ir efektyvi mankštelė darbo vietoje

Paprasta ir efektyvi mankštelė darbo vietoje

Sėdimas gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Darbe praleidžiame net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visą laiką tenka sėdėti. Todėl visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant paprastą mankštą tiesiog darbo vietoje.

Moksliniai tyrimai rodo, kad ilgas sėdėjimas yra rizikos veiksnys, kuris padidina II tipo diabeto, nutukimo, venų trombozės, širdies ir kraujagyslių ligų bei mirtingumo riziką. Teigiama, kad vidutiniškai žmogus 50–70 proc. laiko praleidžia sėdėdamas, o per savo gyvenimą darbo vietoje sėdint praleidžia iki 65000 val.

Darbo metu poilsis padeda išlaikyti bei pagerinti darbuotojų gerą savijautą ir sveikatą. Pailsėjus gerėja produktyvumas, susikaupimas atliekant užduotis. Pagal Lietuvos higienos normą HN 32:2004, nepertraukiamai dirbti prie kompiuterio galima ne ilgiau nei 1 val. Darbuotojams, dirbantiems prie kompiuterio, po 1 val. priklauso 5 min poilsio pertraukėlė. Jos metu reikėtų atlikti nuovargį ir raumenų įtampą mažinančius fizinius pratimus.

Norint paskatinti dirbančius žmones efektyviau išnaudoti poilsio pertraukėles, visuomenės sveikatos specialistė, trenerė Giedrė Bernotaitė kartu su kineziterapeutu Vidmantu Zavecku sukūrė kineziterpijos teorija ir praktika pagrįsta pratimų ciklą „Mankšta darbo vietoje”, padėsiantį ilgiau išvengti ar atsikratyti jau esamo nuovargio dėl sėdimos padėties. Pratimai atliekami darbo vietoje, nepakilus nuo kėdės. Pirmasis mankštų vaizdo klipas skirtas stuburo atskirų dalių sustingimo mažinimui, antrasis – kaklo ir pečių juostai, trečiasis – kojoms ir klubams. Pagrindinis dėmesys pratimų metų skirtas suaktyvinti, išjudinti tuos raumenis, kurie dažniausiai būna neaktyvūs, „besiilsintys“, o kartu gali jaustis įtempti, nuvargę dėl ilgalaikės statinės padėties.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas